Biodegradowalne opakowania BASF dla Afryki

Biodegradowalne opakowania BASF dla Afryki
BASF opracował w pełni biodegradowalny system opakowań do swoich moskitier Interceptor.

Nowe opakowania rozwiązują palący w wielu krajach afrykańskich problem usuwania odpadów. Nowa koncepcja opakowań uwzględnia ponadto propozycje organizacji pozarządowych, pracujących w regionach malarycznych: zaopatrzone będą w łatwe do odklejenia instrukcje użytkowania i etykiety identyfikacyjne z kodem kreskowym. Dzięki temu użytkownicy będą mogli zachować instrukcje użytkowania, a organizacje pomocowe będą mogły lepiej kontrolować dystrybucję moskitier.

BASF dostarczy kilka tysięcy moskitier w nowym opakowaniu w ciągu najbliższych miesięcy. Jeśli reakcja konsumentów będzie pozytywna, w przyszłości wszystkie moskitiery Interceptor będą sprzedawane w przyjaznych środowisku opakowaniach.

Jeśli chodzi o same opakowania to wymagania wobec nich musiały być wysokie. Do tej pory bowiem problemem w dostarczaniu moskitier chroniących przed malarią, były kwestie powstających odpadów opakowaniowych. Stąd wprowadzenie produktów w pełni biodegradowalnych. Ponadto opakowania cechują się nadzwyczajną wytrzymałością na rozciąganie, ponieważ muszą wytrzymać ekstremalnie wysokie ciśnienie podczas procesu belowania jakiemu są poddawane. Jest to czynność konieczna prowadzona w celu zmniejszenia objętość w trakcie załadunku i wysyłki.

Czytaj więcej: Ze świata 316 Rynek 830

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska