Brenntag Polska uruchomił nową instalację produkcyjną za 4,5 mln euro

Brenntag Polska uruchomił nową instalację produkcyjną za 4,5 mln euro
Spółka Brenntag Polska otworzyła we wtorek nową instalację do produkcji dodatków paszowych. Inwestycja opiewa na 4,5 mln euro i została zlokalizowana w Kędzierzynie Koźlu.

- To wydarzenie oznacza dla naszej firmy otwarcie nowego rozdziału - mówił podczas uroczystości Zenon Maślona, prezes zarządu Brenntag Polska. - Chcemy spożytkować dotychczasowe doświadczenia w produkcji dodatków do pasz, oferując nowoczesne produkty. Dzięki tej inwestycji zamierzamy zdobyć nowych klientów i nowe rynki.

Z chwilą zakończenia etapu inwestycyjnego natychmiast rozpoczęto faza rozruchu technologicznego nowej instalacji. Aktualnie przygotowywane i sprawdzane są kolejne etapy produkcji. W zakładzie magazynowany jest podstawowy surowiec, czyli krzemionka. W oparciu o ten składnik wykonywane będą wszelkiego rodzaju produkty. Na osobnym urządzeniu odbywa się końcowy etap produkcji – pakowanie i ważenie przygotowanych produktów, które grawitacyjnie wędrują do linii ważąco - pakującej. Ta linia w sposób automatyczny nasypuje produkt do worka, odmierza jego właściwą ilość, zgrzewa oraz zszywa worek, po czym kieruje produkt do magazynu wyrobów gotowych.
Nowa instalacji Brenntag Polska do produkcji dodatków paszowych

Uruchomiona wczoraj instalacja ma zapewnić roczne zdolności produkcyjne na poziomie 25 tys. ton i spełniać wszystkie standardy jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Do jej obsługi kędzierzyńska firma planuje zatrudnić 10 dodatkowych osób.

Dzięki nowej instalacji Brenntag Polska umocni pozycję lidera na rynku producentów i dystrybutorów dodatków paszowych w centralnej i wschodniej Europie, a także będzie mógł znacząco poprawić logistykę i obsługę swoich klientów, dostosowując produkty dokładnie do ich potrzeb.

Podstawowym asortymentem z nowej instalacji będą preparaty na bazie kwasów organicznych i ich soli oraz przeciwutleniaczy. Dodatki będą produkowane w formie sypkiej i płynnej. W zależności od zastosowań i specyfiki działania wytwarzane preparaty podzielono na sześć następujących grup:

  • NEUBACID - zakwaszacze, konserwanty na bazie kwasów organicznych i ich soli, obniżają pH, mają silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwpleśniowe,
  • NEUBACID SOFT - szeroka gama wytwarzanych na licencji firmy Borregaard LignoTech produktów, konserwujących i regulujących pH, oparta na kwasach organicznych z dodatkiem zmodyfikowanego kwasu lignosulfonowego,
  • NEUBASIL - preparaty wspomagające proces zakiszania,
  • NEUBALAC - dodatki stosowane w profilaktyce chorób metabolicznych u przeżuwaczy (ketoza),
  • NEUBOX - preparaty hamujące proces oksydacji,
  • NEBAVIT - witaminy na nośniku krzemionkowym.

Nowa instalacji Brenntag Polska do produkcji dodatków paszowych

Brenntag Polska jest największym na krajowym rynku dystrybutorem surowców chemicznych dla przemysłu. Oferuje szeroki wybór standardowych i specjalistycznych surowców chemicznych dla niemal wszystkich dziedzin produkcji przemysłowej oraz opakowań przemysłowych, kosmetycznych i farmaceutycznych.

Czytaj więcej: Inwestycje 714

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska