Bridgestone zwiększa produkcję opon w Polsce

Bridgestone zwiększa produkcję opon w Polsce
Koncern Bridgestone Europe ogłosił decyzję o rozbudowie fabryki w Poznaniu, w której produkowane są opony do samochodów osobowych na rynek europejski.

Warta około 105 milionów euro inwestycja pozwoli zwiększyć moce produkcyjne fabryki o 5,6 tys. opon na dobę. W tej chwili Bridgeston w Poznaniu produkuje 23,6 tys. opon dziennie. Pierwsze opony na nowych maszynach zostaną wyprodukowane w styczniu 2012 roku, później ich ilość będzie systematycznie wzrastać, tak by w styczniu 2014 r. osiągnąć zakładany poziom. W związku z rozbudową zakładu zatrudnienie znajdzie około 200 nowych pracowników. W tej chwili firma zatrudnia 1,3 tys. osób.

- Rozbudowa fabryki jest ważnym krokiem do zwiększenia udziału opon polskiej produkcji w sprzedaży na rynku europejskim. Jest to także wyraz uznania dla wysokiej jakości produkcji i zaufania do pracowników fabryki w Poznaniu - powiedział Samon Isogai, Senior Vice President, Manufacturing, Bridgestone Europe.

Poznańska fabryka istnieje już 12 lat i specjalizuje się w produkcji opon UHP o wysokich osiągach oraz opon typu Run-Flat.

Czytaj więcej: Inwestycje 718 Opony 42