Chem-Safety-Expo po raz pierwszy w Targach Kielce

Chem-Safety-Expo po raz pierwszy w Targach Kielce
Chemia mądrze wykorzystywana jest bardzo pomocna człowiekowi. Ale oprócz pozytywnego wkładu w nasze życie chemia niesie ze sobą wiele zagrożeń. Zagrożenia te możemy zaobserwować na co dzień, niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej mówimy także o globalnych, militarnych zagrożeniach chemicznych. Targi Kielce, wyspecjalizowane w organizacji profesjonalnych wystaw B2B mają propozycję dla fachowców z branży bezpieczeństwa chemicznego.

Bezpieczeństwo chemiczne priorytetem

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego to pierwsze wydarzenie targowe o takim charakterze, które odbywać się będzie równolegle z obradami Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego. Głównym celem targów jest prezentacja oferty producentów, firm handlowych i usługowych, laboratoriów, skierowanej do przedstawicieli agencji rządowych, organizacji krajowych i międzynarodowych, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa chemicznego i reagowanie kryzysowe.

- Wspólnie rozwijamy inicjatywę globalną, służącą podkreśleniu wagi poruszenia tematu bezpieczeństwa chemicznego – mówi ambasador Krzysztof Paturej, prezes ICCSS. - Zorganizowanie takiego kongresu było możliwe tylko w Kielcach. Mamy szansę na rozbudowanie inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa chemicznego - kongres i szkolenia plus targi, przeprowadzone wspólnie, to doskonała przestrzeń do wymiany najlepszych praktyk.

Szeroki zakres branżowy

Podczas Chem-Safety-Expo wystawcy przedstawią najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa procesowego i cybernetycznego a także bezpieczeństwa miejsca pracy. Istotnym elementem wystawy będą także techniki transportu, składowania i utylizacji materiałów niebezpiecznych, wyposażenie dla służb ratowniczych jak również techniki laboratoryjne i analityczne. Nie może zabraknąć także ekspozycji z zakresu ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej, a także ochrony osobistej.

Merytorycznie o bezpieczeństwie chemicznym

Chem-Safety-Expo to także doskonała okazja do merytorycznych spotkań, przedstawienia wyników najnowszych badań naukowych, zaprezentowania innowacyjnych procedur i literatury branżowej, jak również pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa chemicznego. Główny program targów oraz kongresu obejmuje trzy obszary tematyczne: bezpieczeństwo transportu, bezpieczeństwo otoczenia przemysłowego (m.in. cyberbezpieczeństwo) oraz bezpieczną chemię wokół nas (tzw. zieloną chemię).


Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska