D2W - ekologiczne opakowania przyszłości

Opakowania ekologiczne w technologii d2w - korzystne dla środowiska
Opakowania oksy-biodegradowalne są bezpieczne w bezpośrednim kontakcie z żywnością i bezpieczne dla gleby. W przeciwieństwie do PVC, polimery z których produkowane są okso-biodegradowalne tworzywa nie zawierają chloru organicznego jak również nie emitują metanu. Są całkowicie bezpieczne dla środowiska.

Opakowania d2w degradują w każdym - otwartym i zamkniętym środowisku - nawet bez obecności wody. To bardzo ważny czynnik w odniesieniu do śmieci, ponieważ duża ilość plastikowych odpadów na ziemi i w morzu nie może zostać zebrana i utylizowana.
Ponieważ reklamówki i worki z tworzywa okso-biodegradowalnego są znacznie cieńsze niż ich odpowiedniki z tworzywa na bazie celulozy lub papierowe torby o tej samej wytrzymałości, to produkują dużo mniejszy tonaż plastikowych odpadów. Ponieważ całkowicie degradują, to przestaną istnieć po zaprogramowanym przy produkcji czasie. Jak zauważono powyżej 1000 reklamówek okso-biodegradowalnych zajmie ok. 5cm.

Pseudo-ekologiczne papierowe torby
Tysiąc toreb papierowych ma wysokość ok. 60 cm. Proces wytwarzania papierowych toreb powoduje o 70 proc. większe zanieczyszczenie atmosfery niż wytwarzanie plastikowych reklamówek. Wyprodukowanie toreb papierowych wymaga 300 proc. energii oraz ogromnej ilości wody, tworząc przy tym bardzo nieprzyjemny organiczny odpad. Torby papierowe nie mogą być użyte ponownie, a zmoczone rozpadają się.

Okso-biodegradowalne torby plastikowe mogą być bezpiecznie asymilowane poprzez tradycyjny kompost. Rezultatem tego jest kompost, który staje się wartościowym surowcem dla rolników i sadowników, a ponieważ okso-biodegradowalny plastik uwalnia węgiel powoli, powstały kompost ma bardzo wysoką jakość.

Od wielu lat rolnicy i sadownicy używają folii z tworzyw sztucznych dla zabezpieczania swoich upraw przed pogodą i chwastami, ale po zebraniu plonów wiele tysięcy kilometrów kwadratowych folii musi zostać zebranych i wywiezionych. To bardzo kosztowny proces, który tworzy ogromne ilości zanieczyszczonych odpadów. Okso-biodegradowalne folie mogą być tak zaprogramowane przez producenta, by rozpadły się zaraz po zebraniu zbiorów. Resztki mogą być zaorane w ziemi gdzie zakończą proces rozpadu i staną się źródłem węgla dla przyszłorocznej uprawy.

Wysypiska śmieci
Odpady w postaci plastiku okso-biodegradowalnego nie muszą być wysyłane na wysypisko śmieci. Mogą być kompostowane, odzyskiwane oraz spalane z odzyskiem energii. Nie zalegają latami na składowisku odpadów, a co za tym idzie nie zachodzi potrzeba zwiększania powierzchni składowiska, gdyż po określonym przez producenta czasie polietylen po prostu znika. Obecnie na koniec każdego dnia śmieci przysypywane są 20 cm warstwą ziemi. Jest to bardzo kosztowne i zużywa dużą część dostępnej powierzchni. Okso-biodegradowalne plastikowe folie mogą być użyte jako codzienne przykrycie zamiast ziemi i dzięki temu zaoszczędzić na paliwie zużywanym przez maszyny.
Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże