DSM wprowadził nowy typ tworzywa Stanyl

DSM wprowadził nowy typ tworzywa Stanyl
Firma DSM Engineering Plastics wprowadziła na europejski rynek materiał Stanyl LED 1551. Jest to najnowszy gatunek Stanylu używanego w tworzywowych układach scalonych (PLCC) diod LED wysokiej jasności.

Diody LED są zwykle stosowane do podświetlania paneli wyświetlaczy LCD w telefonach komórkowych, urządzeniach PDA, notebookach oraz urządzeniach przenośnych.

- Jak pokazuje nasz test przeprowadzony z uwzględnieniem konkurencyjnych gatunków Stanyl LED to najlepszy gatunek dla zespołów SMT PLCC dla bocznych i górnych diod LED o wysokiej jakości przeznaczonych do paneli LCD o rozmiarze do 16 cali. Wyniki te zostały potwierdzone przez kluczowych klientów w oparciu o ich wstępne oceny. Ta oferta będzie skierowana do tych odbiorców, którzy będą mogli korzystać z wprowadzonych innowacji, dzięki czemu ich diody LED będą mogły być jeszcze bardziej wydajne - mówi John van den Bungelaar z firmy DSM.

Stanyl LED 1551 to materiał zapewniający wysoką jasność początkową w połączeniu z najlepszym w swojej klasie zachowaniem odblaskowości w warunkach wysokiej temperatury i wilgotności wymaganych w przypadku podświetlania w telefonach komórkowych, urządzeniach przenośnych i notebookach.

Ponadto, dzięki dobrej charakterystyce termicznej Stanyl jest idealnie dostosowany do wymagań trzech cykli lutowniczych ze szczytową temperaturą 260 st. C i zdolnością adhezji do silikonu lub żywic epoksydowych, stosowanych do zamykania w obudowach.

Materiał ten cechuje się także krótszym czasem cyklu w stosunku do alternatywnych żywic PPA, co skutkuje zwiększeniem wydajności. W połączeniu z wysokim płynięciem, zapewnia to wypełnienie do 220 gniazd niskoprofilowej strony układów LED w najkrótszym możliwym czasie cyklu. Materiał ma bardzo dobrą adhezję zarówno do silikonu, jak i do żywic epoksydowych. Okazuje się też bardzo dobry w klasie w zakresie zachowania odblaskowości podczas wystawienia na działanie promieniowania UV o długości fali zaledwie 250 nm. Aktualne szczytowa długość fali niebieskiego czipu LED wynosi około 460 nm, ale jak tłumaczą przedstawiciele DSM czynione są starania, aby w przyszłości szczytowa długość fali czipu UV była bliska wartości 350 nm.


Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®
 

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®

Polska