Drukuj

DSM wprowadził nowy typ tworzywa Stanyl

DSM wprowadził nowy typ tworzywa Stanyl
Firma DSM Engineering Plastics wprowadziła na europejski rynek materiał Stanyl LED 1551. Jest to najnowszy gatunek Stanylu używanego w tworzywowych układach scalonych (PLCC) diod LED wysokiej jasności.

Diody LED są zwykle stosowane do podświetlania paneli wyświetlaczy LCD w telefonach komórkowych, urządzeniach PDA, notebookach oraz urządzeniach przenośnych.

- Jak pokazuje nasz test przeprowadzony z uwzględnieniem konkurencyjnych gatunków Stanyl LED to najlepszy gatunek dla zespołów SMT PLCC dla bocznych i górnych diod LED o wysokiej jakości przeznaczonych do paneli LCD o rozmiarze do 16 cali. Wyniki te zostały potwierdzone przez kluczowych klientów w oparciu o ich wstępne oceny. Ta oferta będzie skierowana do tych odbiorców, którzy będą mogli korzystać z wprowadzonych innowacji, dzięki czemu ich diody LED będą mogły być jeszcze bardziej wydajne - mówi John van den Bungelaar z firmy DSM.

Stanyl LED 1551 to materiał zapewniający wysoką jasność początkową w połączeniu z najlepszym w swojej klasie zachowaniem odblaskowości w warunkach wysokiej temperatury i wilgotności wymaganych w przypadku podświetlania w telefonach komórkowych, urządzeniach przenośnych i notebookach.

Ponadto, dzięki dobrej charakterystyce termicznej Stanyl jest idealnie dostosowany do wymagań trzech cykli lutowniczych ze szczytową temperaturą 260 st. C i zdolnością adhezji do silikonu lub żywic epoksydowych, stosowanych do zamykania w obudowach.

Materiał ten cechuje się także krótszym czasem cyklu w stosunku do alternatywnych żywic PPA, co skutkuje zwiększeniem wydajności. W połączeniu z wysokim płynięciem, zapewnia to wypełnienie do 220 gniazd niskoprofilowej strony układów LED w najkrótszym możliwym czasie cyklu. Materiał ma bardzo dobrą adhezję zarówno do silikonu, jak i do żywic epoksydowych. Okazuje się też bardzo dobry w klasie w zakresie zachowania odblaskowości podczas wystawienia na działanie promieniowania UV o długości fali zaledwie 250 nm. Aktualne szczytowa długość fali niebieskiego czipu LED wynosi około 460 nm, ale jak tłumaczą przedstawiciele DSM czynione są starania, aby w przyszłości szczytowa długość fali czipu UV była bliska wartości 350 nm.


Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®
 

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®