Dassault Systèmes przejmuje Centric Software

Dassault Systèmes przejmuje…
Dassault Systèmes poinformowała o podpisaniu ostatecznej umowy dotyczącej przejęcia większościowego pakietu akcji w firmie Centric Software oferującej innowacyjne oprogramowania dla firm z sektora mody, dóbr luksusowych oraz konsumpcyjnych. Inwestycja ta ma na celu przyspieszenie transformacji cyfrowej firm, które poszukują rozwiązań dla coraz bardziej złożonego procesu tworzenia nowych kolekcji, w zgodzie z obowiązującymi trendami oraz oczekiwaniami klientów. Całkowita wartość tego rynku jest szacowana na wiele miliardów dolarów.

Centric Software z siedzibą w Dolinie Krzemowej w stanie Kalifornia, posiadająca swoje biura w 13 krajach, oferuje oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu dla ponad 600 globalnych marek, w tym m.in. ASICS, Bass Pro, Belle China, Bestseller, Etam, Kate Spade, Loblaws, Louis Vuitton, Michael Kors, Samsonite, Ted Baker, Tommy Hilfiger. W 2017 roku, Centric Software odnotowała wzrost na poziomie 60 procent osiągając przychód w wysokości 61 milionów USD oraz dodatni dochód netto. Platforma PLM oferowana przez Centric Software jest wykorzystywana do procesu planowania towarów, specyfikacji produktów, zarządzania materiałami, zaopatrzenia, planowania kosztów, jak również zarządzania kolekcjami, kalendarzem oraz jakością produktów. Jest ona dostępna zarówno w wersji desktopowej jak i na urządzenia mobilne, celem usprawnienia wydajności, przyspieszenia procesu wprowadzenia produktu na rynek, a także zwiększenia sprzedaży oraz marż.

- Łącząc siły łączymy również wartości wspólne dla naszych klientów działających w sumie w 12 gałęziach przemysłu oraz 70 różnych segmentach, przy tym doskonale rozumiejąc ich specyficzne potrzeby tworzenia produktów w cyklu kolekcji - powiedział Bernard Charlès, Vice Chairman, CEO, Dassault Systèmes.

- Centric Software dołącza do nas dzięki temu, że posiada wiodący na rynku, świetnie dopasowany i łatwo konfigurowalny system PLM, a także zespół ekspertów, którzy z pełnym zaangażowaniem pracują na sukces klientów. Wspólnymi siłami zamierzamy nie tylko przyspieszyć proces transformacji cyfrowej za pomocą PLM, ale również zwiększyć wartość rynkową naszych klientów, dzięki rozwiązaniom przemysłowym 3DExperience, które oferujemy. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku nabycia akcji SolidWorks dwie dekady temu, tak i tym razem Centric Software zachowa pełną niezależność operacyjną.

Dzisiaj konsumenci posiadają znacznie większą wiedzę na temat produktów niż kiedykolwiek wcześniej, szybko definiując i śledząc trendy w świecie, w którym materia łączy się z technologią cyfrową. Konkurencyjne marki modowe starają się sprostać oczekiwaniom najmodniejszych i najbardziej pożądanych produktów, zwiększając liczbę produkowanych każdego roku kolekcji oraz przyspieszając ich wprowadzenie na rynek. Dla tysięcy firm jest to wyzwanie, które oznacza podejmowanie istotnych decyzji w ostatniej chwili, a także konieczność konfiguracji procesów biznesowych, tak aby mogły sprawnie wprowadzić produkt na rynek w krótkim czasie bez narażania go na utratę jakości bądź narzuconej marży.


Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska