Dochody koncernu Lanxess wyższe od oczekiwań

Dochody koncernu Lanxess wyższe od oczekiwań
Producent specjalistycznych środków chemicznych przewiduje, że zysk EBITDA przed pozycjami nadzwyczajnymi za czwarty kwartał poprzedniego roku będzie wyższy od oczekiwanego i wyniesie 154 mln euro. To oznacza, że zysk za cały rok podatkowy 2014 będzie o 73 mln zł wyższy niż w roku poprzednim i wyniesie 808 mln euro.

Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, przyczyną wzrostu dochodów był większy niż wcześniej zakładano popyt odnotowany w grudniu.

– Jesienią byliśmy świadkami obniżenia liczby zamówień spowodowanego zmniejszaniem zapasów przez klientów z branży kauczuków wynikającym ze spadku cen ropy – powiedział Matthias Zachert, prezes zarządu spółki. - W grudniu, ku naszemu zdziwieniu, trend ten był znacznie mniej odczuwalny. Koncern Lanxess skorzystał ponadto na niższych cenach surowców w segmencie Advanced Intermediates. Dochody segmentu Performance Chemicals nie różniły się znacząco od przewidywanych.

Podane przez spółkę kwoty mają charakter wstępny i nie zostały jeszcze poddane audytowi. Spółka opublikuje ostateczne wyniki za rok 2014 w dniu 19 marca.

W 2013 roku koncern Lanxess osiągnął sprzedaż w wysokości 8,3 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w 29 krajach i prowadzi produkcję w 52 zakładach na całym świecie. Głównym przedmiotem działalności koncernu jest rozwój, produkcja i dystrybucja tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych, półproduktów oraz specjalistycznych substancji chemicznych.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A