Druga linia do produkcji folii nanoErgis już działa

Druga linia do produkcji folii nanoErgis już działa
Grupa Ergis zakończyła rozruch drugiej linii do produkcji folii nanoErgis w oławskich zakładach. Uzyskana jakość folii została pozytywnie oceniona zarówno przez firmowe laboratorium badawcze ELSA (Ergis Load Stability Academy), jak i przez klientów. Spółka poinformowała, że osiągnięte parametry odpowiadają wcześniejszym założeniom, a kilkaset ton wyprodukowanej w trakcie rozruchu folii zostało już dostarczonych klientom.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 18 mln zł. Linia została dostarczona przez niemiecką firmę Windmöller & Hoelscher KG.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu procesu uruchamiania nowej linii - mówi Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Ergis-Eurofilms. - Również jakość wytwarzanej folii spełnia wszystkie wymagania postawione przez nasze laboratorium badawcze. Wprowadzanie na rynek folii z nowej linii przebiega zgodnie z planem.

Folia nanoErgis charakteryzuje się bardzo dobrymi własnościami technicznymi. Jej parametry pozwalają na osiągniecie stabilizacji ładunków, która przy zastosowaniu folii tradycyjnych, a także tych wytwarzanych w oparciu o konwencjonalne struktury wielowarstwowe, wymagałaby znacznie większej ilości tworzywa. Pozwala to na osiągnięcie wymiernych oszczędności użytkownikom folii nanoErgis (wagowo blisko 50 proc.) oraz oznacza również istotne korzyści środowiskowe, ponieważ zmniejsza się także masa produkowanych odpadów.

Grupa Ergis posiada sześć zakładów produkcyjnych, z których cztery zlokalizowane są w Polsce, dwa w Niemczech. Spółka specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności oraz opakowań przemysłowych. W 2013 roku przychody Grupy przekroczyły 673 mln zł.


brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska