DuPont w gronie największych światowych innowatorów

DuPont w gronie największych światowych innowatorów
Agencja Thomson Reuters umieściła koncern DuPont na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm 2015 r. w skali całego globu (2015 Top Global Innovators). Oznacza to, że DuPont piąty rok pod rząd trafia do tego prestiżowego rankingu. Wyróżnienie przyznawane jest firmom i instytucjom na całym świecie, które w swej działalności kierują się duchem innowacyjności - tworzą nowe technologie i wdrażają je poprzez komercjalizację.

- Innowacyjność DuPont oparta na wiedzy i nauce daje możliwość tworzenia rozwiązań z prawdziwego zdarzenia, napędza wzrost spółki, jej wartości i rozwiązuje niektóre z największych globalnych wyzwań - powiedział Douglas Muzyka, wiceprezes spółki oraz dyrektor departamentu Science & Technology. - Jesteśmy zaszczyceni tym, że umieszczono nas w rankingu Top 100 Global Innovators, ponieważ jest to wyraz uznania dla znaczenia naszych innowacji w skali rynku globalnego.

Wśród innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez DuPont znajdują się zaawansowane enzymy oraz zrównoważony łańcuch dostaw biomasy dla jednej z pierwszych na świecie biorafinerii etanolu celulozowego w miejscowości Nevada w stanie Iowa, DuPont Corian Charging Surface - bezprzewodowy moduł do ładowania telefonów komórkowych i tabletów, najnowsze rozciągalne materiały przewodzące do produkcji e-tekstyliów, DuPont Kevlar - zaawansowane osłony przeciwbalistyczne i podobne produkty, Tyvek HomeWrap - folie budowlane i opakowania do wyrobów medycznych, Nomex - osłony termiczne, Optimum AcreMax - środki ochrony przeciw owadom, Sorona - włókna pozyskiwane z odnawialnych źródeł, Rynaxypyr - środek ochrony przeciw owadom oraz nagrodzone DuPont Solamet fotowoltaiczne metalizujące pasty, które zwiększają ilość energii produkowanej przez panele słoneczne i DuPont Danisco HOWARU Cardio - wysokiej klasy probiotyk, który znacznie poprawia poziom cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL.

W 2014 r. firma DuPont odnotowała zysk na poziome ok. dziewięciu miliardów dolarów ze sprzedaży nowych produktów oraz rozwiązań opracowanych w latach 2011-2014. W tym samym roku pracujący w DuPont naukowcy i inżynierowie opublikowali łącznie ok. 300 artykułów w czasopismach naukowych, zaś sama spółka podpisała ponad 3000 umów o współpracy technologicznej z innymi firmami i uniwersytetami.

Prowadzony od pięciu lat przez Thomson Reuters program 2015 Top100 Global Innovators jest sprawdzonym zasobem inwestycyjnym, w rzeczywisty sposób wpływa na zwiększanie wydatków na badania i rozwój, wspiera składanie patentów w skali całego świata i rozwój nowych rynków, co zwiększa zyski i napędza działalność gospodarczą w poszczególnych regionach. Wg informacji Thomson Reuters, w 2014 r. wszystkie firmy wpisane do rankingu Top 100 Global Innovators wypracowały łącznie dochody przekraczające 429 bilionów dolarów i zainwestowały ponad 20 bilionów dolarów w badania i rozwój (w walucie lokalnej). Pod względem dochodów firmy z listy 2015 Thomson Reuters Top 100 Global Innovators wyprzedziły te z MSCI World Index o 6,01 p.p., pod względem zatrudnienia – o 4,09 pp., a pod względem wydatków na badania i rozwój ważonych kapitalizacją rynkową - o 1,86 p.p.

Metodologia tworzenia rankingu Thomson Reuters 2015 Top 100 Global Innovator opiera się na czterech głównych kryteriach: ogólnej liczbie zgłoszonych patentów, wskaźnikiem liczba zgłoszonych patentów/liczba przyznanych patentów, globalnego zasięgu portfela oraz siły wpływu patentów mierzonej liczbą odniesień.