ELion - wtryskarki z napędem elektrycznym

Ogólnie
Wtryskarka E-Lion - układ chłodzeniaKażda wtryskarka wyposażona jest standardowo w 5 serwosilników do napędu poszczególnych ruchów maszyny: ruch formy, ruch wyrzutnika, dojazd agregatu, ruch posuwisty ślimaka, ruch obrotowy ślimaka. Serwosilniki te regulowane są indywidualnie, dzięki czemu możliwa jest równoległa ich praca, co zwiększa szybkość i dokładność pracy wtryskarki. Układ ten chłodzony jest zamkniętym obiegiem wodnym, co ogranicza emisję ciepła do otoczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracy tych urządzeń w pomieszczeniach klimatyzowanych np. w „czystych pomieszczeniach”.

Wtryskarka E-Lion

Wtryskarka E-Lion - układ streowania DSP4Do obsługi i nastawy parametrów pracy wtryskarki użyty został najnowszy układ sterowania DSP4. Wyposażony jest on w czytelny i łatwy w obsłudze wychylny panel sterujący.

W przypadku pracy z formami wtryskowymi, które wykorzystują elementy hydrauliki siłowej, wtryskarka taka wyposażona jest w specjalny moduł hydrauliczny wyposażony w pompę hydrauliczną oraz minimum 2 zawory proporcjonalne dla sterowania wydatkiem i ciśnieniem układu hydraulicznego.

Firma Netstal produkując 2 typy wtryskarek z napędem elektrycznych serii E-LION oraz E-Jet, jest jednym z największych europejskich producentów tego typu maszyn. Wtryskarki te są uzupełnieniem bogatego parku maszynowego firmy Netstal.

Wtryskarki E-Lion - typoszereg



1,47 MB: Wtryskarki elektryczne E-Lion

Maciej Ławnicki

Czytaj więcej: Wtryskarki 513