ENGEL na targach FIP 2022 we Francji

ENGEL na targach FIP 2022…

Jakość wielu detali technicznych zależy od precyzji procesu wtryskiwania i ruchów płyt mocujących przy otwieraniu i zamykaniu. Dlatego w tym segmencie zastosowanie znajdują przede wszystkim wtryskarki całkowicie elektryczne, a przy wyborze decydujące znaczenie ma ekonomiczność maszyn. Całkowicie elektryczna wtryskarka e-mac, którą ENGEL ma w ofercie, łączy przy relatywnie niskich kosztach inwestycyjnych wysoką wydajność i efektywność energetyczną z kompaktowym designem.

Podczas czterech dni targów, prezentowany będzie proces wytwarzania pudełek śniadaniowych z polipropylenu na wtryskarce ENGEL e-mac 465/180 ze zintegrowanym robotem ENGEL viper 20, demonstrując wydajność tego typoszeregu maszyn.

Całkowicie serwoelektryczne wtryskarki to wysoki stopień sprawności

Wśród całkowicie elektrycznych wtryskarek dostępnych na rynku, cała seria maszyn e-mac nowej generacji w swoim segmencie wydajności zalicza się do najbardziej kompaktowych na świecie. Dzięki optymalizacji geometrii zaworu kolanowego prezentowany na targach FIP e-mac 465/180 jest np. o 450 mm krótszy niż dotychczasowa wersja 180-tonowa i to bez zmniejszenia skoku otwarcia. Zapewnia to wysoką produktywność w przeliczeniu na powierzchnię, która w wielu zakładach już od dawna jest ważnym wskaźnikiem efektywności.

Wszystkie ruchy maszyny ENGEL e-mac - także ruch dysz i wyrzucania - są wykonywane przez napędy serwoelektryczne. Dzięki temu wtryskarka osiąga bardzo wysoką sprawność. W razie potrzeby, bez zajmowania dodatkowego miejsca, można zamontować agregat serwohydrauliczny w ramie maszyny.

Agregat wtryskowy ENGEL e-mac został przeprojektowany od podstaw z naciskiem na jeszcze większą dynamikę. Jest dostępny w trzech klasach wydajności, by móc dopasować maszynę idealnie do stawianych przed nią wymagań w sensie maksymalnych możliwości jej wykorzystania.

Obok precyzyjnych osi elektrycznych inteligentne systemy asystenckie serii produktów iQ, jak iQ weight control i iQ clamp control, gwarantują wysoką stabilność i optymalne ustawienia procesu.

W licznych zastosowaniach precyzyjnych z czasami cyklu powyżej czterech sekund e-mac jest często najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem spośród wszystkich całkowicie elektrycznych maszyn. Wtryskarka ta jest wykorzystywana w wielu obszarach, od wtrysku technicznego przez opakowania i technikę medyczną aż po teletronikę.

engel-e-mac-180

Reportaże

Forum