Engel reaguje na zagrożenie koronawirusem

Engel reaguje na zagrożenie…

Zarząd koncernu Engel podjął w niedzielę wieczorem decyzję o przerwaniu działalności produkcyjnej w swojej głównej lokalizacji w austriackim Schwertbergu od poniedziałku, 16 marca 2020 r. Przerwa w produkcji ma potrwać 2 dni. Zakład w St. Valentin pracuje bez zakłóceń. Jak informuje komunikat firmy, zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz ich rodzin jest najwyższym priorytetem. Kierownictwo koncernu podjęło wszelkie kroki, aby spowolnić dalsze rozprzestrzenianie się wirusa.

Wśród pracowników Engel Austria potwierdzono cztery przypadki zakażenia koronawirusem (jedna osoba pracująca w zakładzie w w St. Valentin, trzy w Schwertbergu). Wszyscy czterej pracownicy podlegają obecnie kwarantannie domowej. Koncern przekazał też odpowiednim władzom informacje o wszystkich osobach, które miały kontakt z zakażonymi pracownikami. Osoby te zostały objęte kwarantanną oraz poddano je testom, których wyniki są negatywne.

- Pracownik z zakładu St. Valentin mógł zostać zarażony koronawirusem podczas urlopu, który spędzał w Tyrolu. Natychmiast po powrocie zauważył u siebie objawy choroby i nie pojawił się w firmie - informuje Suzanne Zinckgraf, rzecznik prasowa koncernu.

Już dwa tygodnie temu Engel odwołał wszystkie zaplanowane na wiosnę wydarzenia, znacznie ograniczył aktywność swoich pracowników  w zakresie podróży oraz zaostrzył środki higieny w zakładach, zaś większość spotkań odbywa się w tej chwili za pomocą technologii internetowych. Firma regularnie informuje swoich pracowników o aktualnej sytuacji oraz zasadach postępowania. 

Ze względów bezpieczeństwa wizyty w austriackich zakładach są obecnie ograniczone. Testy FAT (Factory Acceptance Test) zostały zawieszone do 19 kwietnia br.

Dostępność wszystkich działów Engel dla klientów, zwłaszcza działu serwisowego z infolinią i sprzedażą części zamiennych, jest w pełni gwarantowana. W przypadku pytań dotyczących bieżących projektów i wyjaśnienia możliwych kontaktów pracownikami ENGEL, u których testy na COVID-19 zakończyły się wynikiem pozytywnym, klienci mogą skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcami lub serwisantami. Wszystkie działy koncernu są w stałym kontakcie z Zespołem Zdrowia Engel.