Firma SABIC na targach Plastpol

Inne innowacyjne przykłady obejmują linię SABIC® LDPE UMS (Ultra Melt Strength) do zastosowań piankowych, w tym osłony piankowe i uszczelnienia, które umożliwiają znaczne oszczędności surowców i energii. Materiały UMS są mniej podatne na zmiany temperatur, co pozwala na przetwórstwo w szerszym zakresie temperatur. Połączenie tych właściwości przynosi istotne oszczędności surowców i energii, wspierając przetwórców w ich wysiłkach na rzecz poprawy kosztów i produkcji z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.

Przezroczyste polipropyleny (PP) do produkcji opakowań zapewniają wytwórcom lepsze parametry optyczne tego tworzywa i oszczędności energii. Randomalne kopolimery SABIC® PP Qrystal mogą być przetwarzane w znacznie niższych temperaturach niż porównywalne polipropyleny, bez utraty swojej przejrzystości. Przynosi to oszczędności energii rzędu aż do 15%. SABIC PP® Qrystal jest potencjalnym wyborem dla artykułów gospodarstwa domowego, biurowych i domowych pojemników, pokrywek, zakrętek oraz zamknięć.

Asortyment polimerów SABIC® PP Flowpact może przynieść duże korzyści przetwórcom, szczególnie w zakresie opakowań cienkościennych. Tworzywa Flowpact pozwalają na krótsze cykle produkcyjne, obniżenie kosztów energii i duże możliwości znacznej redukcji grubości ścianki.

Dla sektora medycznego firma SABIC wprowadziła dwa nowe kopolimery randomalne. SABIC® PP PCGR02 jest to gatunek polimeru do formowania wtryskowego, który może być zastosowany w butelkach i ampułkach. Surowiec ten wykazuje się dobrą przejrzystością oraz wysoką udarnością i doskonałymi własnościami przetwórczymi. Drugi nowy typ SABIC® PP PCGR25, charakteryzuje się dużą przejrzystością i dobrymi właściwościami antystatycznymi niezbędnymi do produkcji jednorazowych strzykawek metodą wtrysku. Tworzywo to może być również stosowane do produkcji innych wyrobów, w których wymagane są bardzo dobre własności optyczne oraz szeroki zakres przetwórstwa.

Rury
Infrastruktura jest kolejnym ważnym sektorem, w którym firma SABIC osiągnęła znaczny wzrost dzięki dużej ofercie tworzyw do produkcji m.in. rur ciśnieniowych i nieciśnienowych, odpornych na zarysowania oraz rur korugowanych.. Nowa rodzina wytrzymałych, trwałych i ekonomicznych polietylenów bimodalnych HDPE do produkcji rur ciśnieniowych - SABIC® Vestolen A RELY – umożliwia przetwórcom uzyskanie znacznych oszczędności energii oraz wykonywanie instalacji rurowych z ograniczeniem wpływu na środowisko naturalne. Przy wykorzystaniu tego typu rur dostawcy i wykonawcy mogą stosować bezwykopową instalację rur, np. przewierty sterowane i odwierty kierunkowe, które zmniejszają wpływ na środowisko.

Randomalne kopolimery SABIC® Vestolen PP do produkcji rur i złączek do przesyłu wody nie odkształcają się pod wpływem ciepła, co umożliwia przepływ gorącej wody. Tworzywa te charakteryzują się dużym ciężarem molekularnym i dzięki temu zapewniają dobrą odporność na zniszczenie i wymycie.

Firma SABIC prezentuje swoją ofertę na targach Plastpol 2011 na stanowisku 31, w hali E.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 737

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska