Firmy Gamrat i Polpack na targach Budma

Firmy Gamrat i Polpack na…
Chociaż targi Budma są przeznaczone głównie dla wystawców, działających w sektorze budowlanym, to podczas tegorocznej edycji, która w ubiegłym tygodniu odbyła się w Poznaniu, nie zabrakło firm z branży tworzyw sztucznych i opakowań. Nasz serwis podczas targów odwiedził m.in. stoiska takich firm jak Gamrat oraz Polpack.

Zakład Tworzyw Sztucznych Gamrat zaprezentował szerokie możliwości związane z wykorzystaniem polichlorku winylu (PVC). Na stoisku tego właśnie wystawcy można było znaleźć bogatą ekspozycję produktów wykonanych przy użyciu tego właśnie tworzywa.

Jednym z najciekawszych i najnowszych rozwiązań, którymi mogła pochwalić się firma był produkt Gamrat Magnat, czyli nowoczesny system rynnowy.

Przy jego konstruowaniu sięgnięto po innowacyjne tworzywo sztuczne. Stanowi ono połączenie tradycyjnego PVC z nowoczesnym tworzywem akrylowym. Jest odporne na ekstremalne warunki. Badania laboratoryjne dowiodły, że tworzywo to przejawia rzadko spotykaną wysoką odporność na działanie agresywnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu rynnom Gamrat Magnat nie zagraża promieniowanie słoneczne, zmienne temperatury powietrza, opady śniegu oraz kwaśne deszcze. Co więcej dzięki połączeniu PCV z tworzywem akrylowym system jest odporny na korozję, nie wymaga malowania i można go użytkować przez wiele lat. Nie jest też podatny na wszelkiego typu odkształcenia, a jeden uchwyt rynnowy wytrzymuje obciążenie dochodzące do 450 kg. Tym samym nie poddaje się naciskom wywołanym przez zalegający na dachach śnieg lub lód.

Firma Gamrat prezentuje się na targach

Gamrat Magnat był zaledwie jednym z wielu rozwiązań przy których stosowano PVC. Jeśli chodzi o pozostałe pokazane przez spółkę, to dominowały wśród nich węże i przewody elastyczne. Do wykonania ścianek węży spiralnych sięgano po odpowiednio zmiękczony polichlorek winylu, spirale powstawały zaś z twardego PVC. Innymi produktami tworzywowymi Gamratu były m.in. kształtki ciśnieniowe z nieplastyfikowalnego PVC-U, rury polietylenowe, kształtki z polietylenu.

Gamrat jest jednym z największych przetwórców tworzyw sztucznych w kraju. Przedmiotem jego działalności jest przetwórstwo dla potrzeb budownictwa oraz produkcja wyrobów dla przemysłu obronnego.


brak
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych dla potrzeb budownictwa

Polska


Reportaże

Forum

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26

Pmitas

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-08-19