Flexpol kupuje linię od Brückner Maschinenbau

Flexpol kupuje linię od Brückner Maschinenbau
Na targach nie tylko uczestniczy się z powodów wizerunkowych i marketingowych, ale także robi konkretne interesy. Tak przynajmniej było w przypadku firm Brückner Maschinenbau oraz Flexpol.

W następstwie niedawnych targów K w niemieckim Düsseldorf doszło do zawarcia umowy pomiędzy obydwiema firmami. Przedmiotem umowy jest dostarczenie przez stronę niemiecką nowej linii produkcyjnej do folii BOPP dla Flexpolu.

Brückner Maschinenbau dostarczy długą na 6,6 m, pięciowarstwową instalację, której moce produkcyjne opiewać będą na ponad 23 tys. ton produktu rocznie. Będzie to już kolejna linia tego producenta działającego w fabryce Flexpolu. Wcześniejsza o długości 6,2 metra została zainstalowana w 1996 r.

Inwestycja ma pomóc Flexpolowi w umocnieniu jego pozycji na dynamicznie rozwijającym się rynku folii BOPP. Firma rozpoczęła bowiem działania związane z dwukrotnym zwiększeniem swoich mocy produkcyjnych w dziedzinie folii propylenowych. Obecnie trwa prowadzona przez nią budowa nowego zespołu hal produkcyjnych.

Przygotowywana inwestycja ponad dwukrotnie zwiększy moce Flexpolu w zakresie produkcji folii polipropylenowych. Obecnie trwa budowa nowego zespołu hal produkcyjnych. Zakończenie tego etapu planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku. Nowy zakład rozpocznie produkcję w 2012 r. Inwestycja o wartości 75 mln zł ma wzmocnić pozycję rynkową Flexpolu nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na zdjęciu, od lewej do prawej: Reinhard Priller (Senior Sales Manager Brückner Maschinenbau); Ludwig Eckart (COO Brückner Maschinenbau); Zdzislaw Gasior (właściciel firmy Gąsior, głownego udziałowca Flexpolu.), Grzegorz Szpaczko (dyrektor Flexpolu); Karl Zimmermann (Sales Director Brückner Maschinenbau).


Na zdjęciu, od lewej do prawej: Reinhard Priller (Senior Sales Manager Brückner Maschinenbau); Ludwig Eckart (COO Brückner Maschinenbau); Zdzislaw Gąsior (właściciel firmy Gąsior, głównego udziałowca Flexpolu.), Grzegorz Szpaczko (dyrektor Flexpolu); Karl Zimmermann (Sales Director Brückner Maschinenbau).


Czytaj więcej: Inwestycje 718

brak
 

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach

Polska