Form-Plast wzbogaca swój park maszynowy

Firma Form - Plast z Bydgoszczy za unijne pieniądze wzmacnia swój park maszynowy. Dzieje się tak, gdyż Form-Plast uczestniczy w projekcie Unia dla przedsiębiorczych - Program Konkurencyjność.

- Nasze przedsiębiorstwo uzyskało dofinansowanie na zakup wyposażenia do wytwarzania dużych wyprasek lakierowanych natryskowo. Dzięki temu docelowy wzrost produkcji w 2009 r. wzrośnie o 1,33 mln zł. Jednocześnie utworzonych zostanie 18 nowych miejsc pracy. Dodatkowo firma otrzymała też dofinansowanie na kupno wyposażenia do produkcji dużych form o ciężarze 5-15 ton. To z kolei przyczyni się do wzrostu produkcji w przyszłym roku o 1,45 mln zł i utworzenia siedmiu miejsc pracy - informuje szefostwo Form-Plast.

Dzięki temu spółka posiada możliwości wytwarzania dużych form o wadze do 15 ton oraz produkcji dużych detali o wadze od 5.000 g do 12.000 g pokrytych lakierniczą warstwą ozdobną. Produkcja w parku maszynowym, na który składa się 50 wtryskarek CNC o sile zamykania formy od 50 ton do 2500 ton jest więc bardzo zaawansowana.

Form-Plast specjalizuje się w wytwarzaniu detali metodą wtrysku. 50 proc. jej produkcji kierowana jest na potrzeby branży samochodowej, 47 proc. natomiast do branży elektronicznej. Jeśli chodzi natomiast o rodzaj produkcji to w 85 proc. Form-Plast wykonuje detale z tworzyw sztucznych, a w 15 proc. formy wtryskowe.

Klientami spółki są zarówno bezpośredni producenci przemysłu samochodowego, elektronicznego, jak również ich dostawcy pierwszego i drugiego poziomu. Do największych odbiorców należą takie koncerny jak Volvo (na rynku szwedzkim, belgijskim, brazylijskim, amerykańskim oraz francuskim), a także dostawcy, czyli Delphi, Lear, Visteon, Siemens. Wśród pozostałych klientów Form-Plast są również takie znane firmy jak Sharp, Thule, Tensho.

Czytaj więcej: Inwestycje 714

brak
 

Wytwarzanie detali metodą wtrysku, projektowanie i konstruowanie form wtryskowych

Polska