Grupa Azoty Puławy rozpoczyna nową inwestycję

Grupa Azoty Puławy rozpoczyna nową inwestycję
W czwartek, 2 czerwca na terenie puławskich zakładów Grupy Azoty wmurowano akt erekcyjny pod nową Wytwórnię Nawozów Granulowanych na Bazie Saletry Amonowej. Inwestycja o wartości 385 mln zł ma zostać zakończona w 2020 roku.

- Dziś rozpoczynamy dalszy rozwój produkcji nawozowej - nowoczesnej, bezpiecznej i zwracającej uwagę na aspekty ekologiczne - powiedział Mariusz Bober, prezes Grupy Azoty i Grupy Azoty Puławy. - Na sukces naszej firmy zarówno ten obecny, jak i minionych 50 lat składa się dobrze zbilansowany profil produkcji, a także odwaga w podejmowaniu decyzji rozwojowych i coraz bardziej innowacyjne podejście. Jestem przekonany, że właśnie w ten sposób, rozpoczynając kolejną inwestycję najlepiej uczcimy nasz jubileusz.

Nowa instalacja składać się będzie z dwóch linii produkcyjnych, które będą oddawane do użytku w dwóch etapach; pierwszym - do III kwartału 2018 r. i drugim - do III kwartału 2020 roku. Jej budowa umożliwi wytwarzanie, pakowanie i wysyłkę dwóch produktów: saletrzaku i saletry amonowej granulowanej. Według założeń zdolności produkcyjne wytwórni wyniosą 1400 ton na dobę saletrzaku lub 1200 ton na dobę saletry granulowanej mechanicznie. W skład inwestycji wejdzie również zaplecze magazynowe i centrum logistyczne. Dostawcą technologii jest wchodząca w skład Grupy Azoty spółka Grupa Azoty Kędzierzyn. Za projektowanie inwestycji odpowiada konsorcjum spółek zależnych Prozap – Grupa Azoty Puławy i Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne. Po uruchomieniu nowej instalacji pracować na niej będzie 130 osób w systemie 5-brygadowym.


Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8