Grupa Azoty kolejny raz w Respect Index

Grupa Azoty kolejny raz w Respect Index
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła skład ósmej edycji Respect Index. Po raz kolejny znalazła się w nim Grupa Azoty, która nieprzerwanie od początku prowadzenia indeksu znajduje się w elitarnym gronie odpowiedzialnych przedsiębiorstw.

Celem projektu Respect jest wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Tym samym projekt akcentuje atrakcyjność inwestycyjną spółek giełdowych. Włączenie w skład indeksu poprzedzone jest trzystopniową weryfikacją, która uwzględnia także szczegółowy audyt w siedzibie spółki.

Dla Grupy Azoty SA była to druga edycja, w której odpowiedzi udzielano nie tylko dla jednostki dominującej, ale dla czterech największych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej – Grupa Azoty SA, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki, pozytywny wynik weryfikacji Respect Index jest potwierdzeniem wysokich standardów obowiązujących w Grupie Azoty oraz odpowiedzialnego podejścia do zarządzania.

Grupa Azoty


W tym roku do grona firm znajdujących się w indeksie dołączyły trzy nowe spółki: Lubelski Węgiel Bogdanka SA, Energa SA oraz Rawlplug SA.


Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8