Grupa TFKable na kongresie INMR World w Hiszpanii

Grupa TFKable na kongresie…
W Barcelonie odbywa się właśnie INMR World Congress w Hiszpanii. To organizowane, co dwa lata cykliczne międzynarodowe wydarzenie branżowe dla ekspertów z dziedziny wysokonapięciowej, producentów osprzętu i komponentów wysokich napięć takich jak: osprzęt kablowy, izolatory, ograniczniki przepięć, czy sprzęt instalatorski. Podczas trzech dni kongresowych, odwiedzający mogą zapoznać się z nową ofertą produktową Grupy TFKable, która została rozszerzona o nowoczesne elementy osprzętu m.in. głowicę wtryskowa GIS, głowicę napowietrzną oraz dodatkowe elementy silikonowe.

- Warto podkreślić, że Grupa TFKable od kilku lat prowadzi projekt badawczy w bydgoskim zakładzie produkcyjnym, dedykowany m.in. zakładom energetycznym, przemysłowym, w tym wydobywczym, elektrowniom wiatrowym oraz innym podmiotom, które na etapie inwestycji wymagają osprzętu, wykonanego w różnych technologiach dopasowanych do naszych konstrukcji kablowych. W tym czasie, projektowaliśmy oraz testowaliśmy innowacyjne rozwiązania dostosowane do ekstremalnych warunków eksploatacji, tak by efekt finalny charakteryzował się wysoką wydajnością oraz wytrzymałością zarówno w instalacjach napowietrznych oraz podziemnych. W efekcie, nasze możliwości produkcyjne i stosowane rozwiązania technologiczne, pozwalają nam na dostarczanie komplementarnego produktu tj. kabli wysokich napięć wraz z osprzętem - mówi Piotr Mirek, Wiceprezes Zarządu TELE-FONIKA Kable SA.

Zakład Bydgoszcz Grupy TFKable to największe centrum produkcyjne kabli średnich, wysokich i ekstra wysokich napięć w Europie. Poza produkcyjnym parkiem maszynowym znajduje się w nim również Laboratorium Wysokich i Ekstra Wysokich Napięć, które wyposażone jest w 4 komory Faraday`a tj. trzy do przeprowadzania badań rutynowych oraz jedną do badania prób typu kabli oraz systemów kablowych wraz z generatorem udarów oraz własnym polem badawczym do testów kwalifikacyjnych z systemem probierczym 500kV i zestawami transformatorów grzewczych 5000A.

INMR World Congress w Hiszpanii to międzynarodowa konferencja branżowa połączona z prezentacjami wystawienniczymi, która w 2015 r. w Monachium, zgromadziła ponad 600 uczestników z 40 krajów oraz 120 prelegentów, ekspertów w dziedzinie transmisji i dystrybucji. Kluczowymi tematami tegorocznego wydarzenia będą m.in. najnowsze osiągnięcia w zakresie zastosowań ograniczników przepięć, rozwój technologii przepustów, w tym typów RIS, najnowsze projekty akcesoriów do kabli, czy projekty izolacji dla HVDC i UHVDC. Grupa TFKable biorąc udział, jako wsytawca, jednocześnie podkreśla, że dołączyła do światowych producentów osprzętu dedykowanych systemom konstrukcji kablowych wysokich napięć.

Źródło: TFKable