Haitian: słabo w Chinach i lepiej gdzie indziej

Haitian: słabo w Chinach i lepiej gdzie indziej
Chiny mają za dużo pieniędzy do wydania lecz mogą je wydawać już tylko zagranicą. To wypowiedziane niedawno zdanie dotyczące chińskiej gospodarki pasuje również do aktualnej sytuacji koncernu Haitian.

Chiński producent wtryskarek poinformował, że w 2011 r. osiągnął przychody ze sprzedaży rzędu 800 mln euro. Sprzedaż na rynku chińskim wyniosła 576,7 mln euro, a w eksporcie 236,6 mln euro. Jednakże Haitian w Chinach zrealizował sprzedaż o 7,2 proc. niższą niż w 2010 r. Na obcych rynkach podskoczyła ona za to o 17,3 proc. Jak zauważyli przedstawiciele firmy, istnieje w tej chwili spory problem z lokowaniem towarów na przegrzewającym się rynku wewnętrznym, na którym podaż zaczęła przewyższać popyt. Receptą dla większości chińskich firm jest więc inwestowanie poza swoim krajem.

Haitian w 2011 r. sprzedał na całym świecie 27 tys. wtryskarek. Oznacza to liczbowo wynik o 3 tys. maszyn słabszy niż w 2010 r. Niższa sprzedaż była częściowo rekompensowana przez większą o jedną dziesiątą cenę urządzeń.

Jednocześnie Haitian poinformował o zwiększeniu ilości produkcji swoich wtryskarek z serii Venus z 80 sztuk miesięcznie do 120 sztuk.

W naszym kraju przedstawicielem Haitiana jest spółka Mapro Polska.

Czytaj więcej: Ze świata 316 Maszyny 480

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek
 

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek

Polska