Hasco zmniejsza czas cyklu w formach wtryskowych

Elementy rdzeni pełnią równie ważną rolę w przepływie ciepła jak ma to miejsce w odniesieniu do stosowanego sposobu chłodzenia formy. Ciepło doprowadzone przez tworzywo musi zostać odprowadzone również przez te elementy. W celu uzyskania jak najlepszej wydajności tego procesu rdzenie oraz wkładki wokół nich wyposażono w indywidualne obiegi chłodzenia. W rdzeniach centralnych zastosowano intensywne chłodzenie, które pozwoliło na przepływ ciepła i jego rozproszenie na pozostałe elementy ślizgowe rdzeni. Rozwiązanie to zagwarantowało optymalny poziom chłodzenia.

Przetwórstwo poliolefin w formie o bardzo szybkim czasie cyklu stawia szczególne wymagania odnośnie otwierania i zamykania przewężki. Dotyczy to głównie dokładności sterowania oraz trwałości iglicy oraz przewężki. Dla potrzeb omawianego projektu została skonstruowana nowa dysza Hasco do zaworów iglicowych.

Nowa iglica zapewnia szybkie i precyzyjne otwieranie i zamykanie przewężki, co przekłada się na poprawę jakości detalu oraz zmniejszenie zużycia formy. Jednolite wypełnianie gniazd dzięki zastosowaniu naturalnie zbalansowanego rozdzielacza wywiera też pozytywny wpływ na czas życia formy. Pozwala to na wyeliminowanie niekorzystnych sił bocznych powstających przy niezbalansowanym wypełnianiu. W połączeniu z równomierną fazą docisku przy jednolitym wypełnieniu poszczególnych gniazd umożliwia to uzyskanie stabilności wymiarowej formy. Dzięki zastosowaniu zaworów iglicowych możliwe jest unikanie wad wyprasek np. widocznych linii łączenia czy ciągnięcia nitki.

W nowych dyszach Hasco prowadzenie iglicy znalazło się bardzo blisko przewężki. Takie rozwiązanie zagwarantowało zastosowanie minimalnego skoku iglicy oraz dokładne wprowadzenie iglicy do przewężki. Redukuje to zużycie oraz czas przestoju serwisowego. Geometria komory wstępnej zabudowy zapobiega osadzaniu się tworzywa i zapewnia uzyskanie bardzo szybkiej zmiany koloru tworzywa. Elastyczne elementy grzejne pozwalają na serwis dysz bez demontażu gorącej połówki z wtryskarki. W przypadku awarii któregoś z gniazd można zabezpieczyć tłok zaworu iglicowego przed poruszaniem w pozycji zamkniętej i kontynuować produkcję.

Po 14 tygodniach prac powstał końcowy produkt. Innowacyjna koncepcja formy pozwoliła na obniżenie czasu cyklu o 50 proc. w porównaniu do istniejących form. Co umożliwia znaczne zmniejszenie kosztu wykonania produktu końcowego, czyli nakrętki.P3s
P3s

Wysłany: 2009-09-01 09:29:37

Dodatkowe pytania dotyczące systemu GWK...Generalny przedstawiciel w Polsce firmy GWK - P3solutions we Wrocławiu www.p3s.pl

Iebm
Iebm

Wysłany: 2011-10-24 22:00:25

Ciekawe.... Po ilu cyklach koszt formy się zwraca = jeżeli w ogóle się zwraca ?