Hexpol TPE nagrodzony certyfikatem ISCC Plus w Wielkiej Brytanii

Hexpol TPE nagrodzony certyfikatem…

ISCC Plus (International Sustainability&Carbon Certification) to globalny system certyfikacji zapewniający identyfikowalność w całym łańcuchu dostaw. Gwarantuje on prawidłowe i przejrzyste wykorzystanie metody bilansu masy. Wszystkie firmy w łańcuchu dostaw przechodzą proces audytu ISCC Plus. Deklaracje zrównoważonego rozwoju tworzą łańcuch dostaw od początkowego producenta do właściciela marki.

Bilans masowy pozwala na stopniowe zwiększanie udziału surowców kopalnych w mieszankach polimerowych w celu stopniowego zmniejszania zużycia surowców kopalnych, bez konieczności inwestowania w nowy sprzęt.

- Jestem dumny z pracy wykonanej przez nasz zespół w Wielkiej Brytanii w celu uzyskania certyfikatu ISCC PLUS. To kolejny przykład na to, że działamy zgodnie z obietnicami. Dodając bilans masy do naszego portfolio bioproduktów i TPE z zawartością poddaną recyklingowi mechanicznemu, dajemy naszym klientom tak wiele opcji, jak to tylko możliwe, aby odejść od pierwotnych materiałów kopalnych - mówi Mark Clayton, Dyrektor Zarządzający, Hexpol TPE Ltd, Wielka Brytania.

hexpol-tpe-awarded-iscc-plus-in-the-uk

- Cieszę się, że nasz zakład w Wielkiej Brytanii otrzymał certyfikat ISCC Plus, dołączając do naszych szwedzkich i niemieckich firm. Oznacza to, że możemy teraz dostarczać klientom materiały TPE z certyfikatem ISCC Plus od wszystkich naszych europejskich spółek TPE. Umożliwiamy odejście od pierwotnych zasobów kopalnych i wspieramy redukcję emisji gazów cieplarnianych - mówi Klas Dannäs, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Hexpol TPE.

Certyfikacja ta pozwala firmie Hexpol TPE na produkcję materiałów TPE i TPV z certyfikatem ISCC Plus w wersji bio, circular i/lub bio-circular z wykorzystaniem metody bilansu masowego. Dostępne będą wybrane wersje portfolio Dryflex TPE. Te nowe TPE będą oferować klientom alternatywne materiały typu drop-in. Co ważne, dla firm działających na rynkach podlegających ścisłym regulacjom, właściwości techniczne, skład chemiczny i status regulacyjny TPE będą takie same, jak w przypadku odpowiedniego gatunku kopalnego.