III Środkowoeuropejskie spotkanie branży tworzyw

III Środkowoeuropejskie spotkanie…

Po sukcesie drugiej edycji Central European Plastics Meeting, wydarzenie na stałe wpisuje się w kalendarz dla środkowoeuropejskiej branży tworzyw sztucznych.

Tegoroczne spotkanie Central European Plastics Meeting, organizowane przez węgierską firmę konsultingową MyCEPPI, jest corocznym forum, na którym podmioty działające w przemyśle tworzyw sztucznych w Europie Środkowej i Wschodniej mogą szybko i skutecznie realizować swój biznes, nawiązywać współpracę i uzyskiwać od siebie nawzajem nowe spojrzenie w przyjaznej, ale profesjonalnej atmosferze. Jest to okazja do wspólnej pracy i znalezienia rozwiązań dla pojawiających się problemów branży poprzez stworzenie silnej społeczności i osiągnięcie celów w sposób zrównoważony.

Jak działa MyCEPPI? Usługi firmy opierają się na regularnych i dogłębnych relacjach z graczami z branży tworzyw sztucznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Za pomocą wywiadów i rozmów telefonicznych z przedstawicielami branży - przetwórcami tworzyw sztucznych, handlowcami, producentami żywic, specjaliści MyCEPPI gromadzą informacje stanowiące podstawę cotygodniowego raportu cenowego i analizy rynku. Informacje są wprowadzane do bazy danych firm z branży tworzyw sztucznych i stanowią punkt wyjścia dla wielopoziomowych usług doradczych dla firm, które potrzebują pomocy w określeniu wielkości, wejściu lub nawigacji na konkretnym rynku.

Partnerami firmy są kluczowi gracze z branży tworzyw sztucznych w Europie Środkowej i Wschodniej - główni dystrybutorzy żywic i producenci maszyn oraz przetwórcy tworzyw sztucznych, którzy kształtują trendy rynkowe w całym regionie.

W tym roku Central European Plastics Meeting odbędzie się w kompleksie hotelowym X-Bionic Sphere znajdującym się w słowackim Šamorín.

X-Bionic Sphere CEPM

Jak co roku organizatorzy przygotowali program składający się z kilku odrębnych, aczkolwiek równolegle odbywających się wydarzeń.

W ramach spotkań B2B, gości będzie oczekiwało 45 firm występujących w roli gospodarzy("Host"), wśród nich znajdą się dominujący producenci i dystrybutorzy surowców, kompozytów, masterbaczy z regionu środkowoeuropejskiego. W 2018 roku były to m. in.: Braskem, LyondellBasell, Mol Group, Sabic, Sibur, Slovnaft, Solvay czy A.Schulman.

Jak informują organizatorzy, tegoroczna konferencja skupi się na trzech zasadniczych zagadnieniach: prognozy rynkowe, wyzwania i rozwiązania w obszarze Europy Środkowej, gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz odpady tworzyw sztucznych - źródło energii?

W związku z wyzwaniami przed jakimi stoi europejska branża tworzyw sztucznych, takie tematy poszczególnych prelekcji jak: "Środkowoeuropejski rynek polimerów - trendy i perspektywy z globalnym spojrzeniem", "Strategia gospodarki o obiegu zamkniętym - co oznacza dla przemysłu tworzyw sztucznych?", "Recykling tworzyw sztucznych - efektywne technologie i ich produkty" czy "Gospodarka odpadami z tworzyw sztucznych" będą cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Zaplanowano również 10 miejsc wystawienniczych, na których zainteresowane firmy będą mogły zaprezentować swoja ofertę. Oprócz stoiska (6 m2), w ramach pakietu wystawcy organizatorzy oferują również 10 biletów dla gości zaproszonych przez Wystawcę oraz dostęp do, prowadzonej przez MyCEPPI, bazy danych przetwórców tworzyw sztucznych zawierającej ponad 1200 firm działających w Europie Środkowej.

- W trakcie tegorocznego spotkania ponownie organizujemy sekcję spotkań B2B, gdzie dostawcy polimerów, maszyn do przetwórstwa tworzyw oraz usług i rozwiązań będą mogli spotkać się przy swoich stolikach z potencjalnymi klientami, będącymi w zdecydowanej większości przetwórcami tworzyw sztucznych. Jak zauważyliśmy w zeszłym roku, istotną rolę w nawiązywaniu kontaktów biznesowych odegrały nieformalne rozmowy podczas przerw kawowych. W tym roku więc postaramy się aby były one nieco dłuższe - powiedziała portalowi Plastech Andrea Nagy, Project Manager w MyCEPPI.

- W pierwszej edycji Central European Plastics Meeting wzięło udział 170 uczestników, w ubiegłym roku było ich ok. 300, zaś w tym roku liczba zarejestrowanych uczestników przekroczyła już ubiegłoroczny wynik - dodała Andrea Nagy.

Tegoroczne spotkanie środkowoeuropejskiej branży tworzyw odbędzie się w dniach 23 - 24 września, jak wspomniano wcześniej w kompleksie hotelowo - sportowym X-Bionic w Samorin znajdującym się w południowo - zachodniej Słowacji.

Więcej informacji na temat możliwości udziału w tym wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://www.plasticsmeeting.com/


Jacek Leszczyński