Innowacyjne tworzywa na targach Chinaplas 2018

Innowacyjne tworzywa na targach…
Koncern Lanxess, producent chemikaliów specjalistycznych, uczestniczył w targach Chinaplas 2018 w Szanghaju, promując motto "Jakość kształtuje przyszłość". Na zajmującym ponad 120 m2 stoisku koncern przedstawił swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie materiałów, procesów i technologii dla tworzyw z najwyższej półki. Prezentowane były również dodatki wysokiej klasy oraz barwniki dla przemysłu polimerów.

- Tematyka targów odzwierciedlała hasło marki Lanxess "Quality Works" ("jakość działa"). Mówiąc w skrócie oznacza to, że naszym celem jest dostarczanie klientom produktów wysokiej klasy, aby razem z nimi rozwijać innowacje i zastosowania przyjazne środowisku, a także nadawanie kierunku strumienia wartości w branży. Odwiedzającym Chinaplas prezentujemy procesy produkcyjne przyjazne dla środowiska i oszczędne energetycznie oraz najnowsze technologie i rozwiązania. Skupiamy się na kluczowych trendach branży, takich jak elektryczne samochody, budynki przyjazne środowisku i bezpieczeństwo budynków - powiedział podczas targów Ming Cheng Chien, prezes Lanxess w regionie Greater China.

Skupieni na Nowej Mobilności

W obliczu szybkiego rozwoju nowych form przemieszczania się, takich jak autonomiczne pojazdy, elektryfikacja układów przeniesienia napędu, czy nowe koncepcje logistyczne, Lanxess dostrzega szeroki potencjał zastosowań wysokiej klasy materiałów termoplastycznych. Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, Lanxess ogłosił pod koniec 2017 budowę w Changzhou w Chinach nowej fabryki wysokiej klasy tworzyw inżynierskich.

- Lanxess dostrzega znaczny potencjał w zastosowaniu swoich wysokiej klasy tworzyw w technologiach, gdzie liczy się niska waga, w układach ładujących, akumulatorach, czujnikach do bezzałogowej jazdy, a także w obudowach silników elektrycznych czy w infrastrukturze związanej z e-mobilnością, na przykład do ładowania pojazdów elektrycznych. W oparciu o nasze poliamidy PA6, PA66 i PBT opracowaliśmy dedykowane innowacyjne rozwiązania, które są w stanie sprostać wyzwaniom i oferują innowacyjność w dziedzinie e-mobilności i pojazdów autonomicznych - opowiada Michael Rockel, menadżer sprzedaży i marketingu dla regionu Greater China w Lanxess High Performance Materials.

Inny temat, o którym wiele się mówi w Lanxess, to nowy system stabilizacji cieplnej o nazwie XTS2 (Extreme Temperature Stabilization). Zwiększa on stabilność cieplną poliamidu 66 do 230 °C. Ważne właściwości mechaniczne – takie jak moduł przy rozciąganiu, naprężenie zrywające czy udarność Izoda - utrzymują się na wysokim poziomie przy stałych temperaturach do 230 °C. Docelowym zastosowaniem dodatku XTS2 są pojazdy z mocnymi silnikami spalinowymi. Pierwszym produktem z rodziny XTS2 jest poliamid 66 ze wzmocnieniem z włókna szklanego w ilości 35%, który jest sprzedawany pod marką Durethan AKV35 XTS2. Nadaje się on idealnie do produkcji części takich jak kolektory dolotowe ze zintegrowanym intercoolerem. Trwają prace nad innym poliamidem 66 zawierającym 30% włókna szklanego, który nadaje się do wytwarzania części pustych metodą rozdmuchu, takich jak przewody powietrza w komorze silnika. Stabilizacja cieplna jest dostępna również dla materiałów opartych na PA6, które są tańsze od tworzyw opartych na PA66.LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A