Innowacyjne tworzywa na targach Chinaplas 2018

Przyjazne dla środowiska lekkie rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego

W zależności od wymagań w rozpatrywanym zastosowaniu, tworzywa inżynierskie są w stanie całkowicie zastąpić cięższe części metalowe, mogą także być łączone z materiałami kompozytowymi (takimi jak te z gamy produktów Tepex od Lanxess). Stosując lekkie materiały i technologie, można zredukować wagę indywidualnych części bez poświęcania ich właściwości fizycznych, takich jak wytrzymałość mechaniczna.

Jako jeden z przykładów zastosowań lekkich Lanxess zaprezentował moduł miski olejowej do Porsche 911 Carrera wykonany z tworzywa Durethan BKV 30 H2.0 (PA 6). To wysoce wyrafinowany element, spełniający wszelkie specyficzne wymagania stawiane silnikom nowej generacji w kontekście redukcji masy, łączenia funkcji i oszczędnej produkcji. I to pomimo tego, że obecny standardy w branży to konstrukcje z PA6, a nie z tradycyjnego materiału PA66.

Kolejny kluczowy aspekt obecności koncernu Lanxess na targach stanowiły kompozyty z osnową termoplastyczną i ze wzmocnieniem z włókien ciągłych należące do rodziny marki Tepex. Zyskują one na znaczeniu w konstrukcjach lekkich pojazdów i można je dzisiaj spotkać w coraz liczniejszych zastosowaniach produkcji seryjnej - na przykład w elementach montażowych przedniej karoserii, osłonach płyt podłogowych, belkach zderzaków, pedałach hamulca, systemach załadunku i we wzmocnieniach zbiorników paliwa. Mają też znaczny potencjał zastosowań w elementach podwozia, do ochrony akumulatorów i w nowych koncepcjach wysoce zintegrowanych regulowanych siedzeń. Lanxess pracuje obecnie nad kompozytami blokującymi pole elektromagnetyczne, zwłaszcza do elektrycznych układów przeniesienia napędu.

Z materiałów marki Tepex można produkować praktycznie niezniszczalne elementy wykończenia komory silnika, pokrywy zbiorników paliwa i pokrywy tunelu środkowego, tak jak te już stosowane w kilku modelach seryjnych, na przykład w SUV-ie Bentley Bentayga. Kompozyty te nadają się także do wytwarzania bardzo sztywnych wytrzymałych części o cienkich ścianach, takich jak elementy montażowe podzespołów o wysokim stopniu integracji funkcjonalnej, których pewne wersje są już stosowane w kilku modelach seryjnych.

Prezentowane były także produkty dla sprzętu sportowego, takiego jak korki piłkarskie, buty narciarskie, części rowerowe i części kijów golfowych. One także zyskują dzięki niskiej wadze tego lekkiego nowoczesnego materiału.

Dodatki dla bezpieczeństwa i stabilności

Jako jeden z liderów na światowym rynku dodatków opóźniających palenie, Lanxess oferuje branży tworzyw spójną gamę produktów. - Trendy w rozwoju budynków energooszczędnych powodują wzrost popytu na uniepalniacze. Spodziewamy się, że średnie roczne tempo wzrostu rynku uniepalniaczy w perspektywie średniookresowej wyniesie 4% - mówił Hak Leong Chok, wiceprezes wykonawczy (Executive Vice President) w Lanxess Additives, w regionie Azja-Pacyfik. Lanxess dostarcza klientom serie uzupełniających się nawzajem produktów opartych na bromie i fosforze z jednego źródła. Ich wyjątkowa skuteczność sprawia, że są szeroko stosowane w różnych obszarach przemysłu budowlanego.


LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A


Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02