Innowacyjne tworzywo Glass Polymer na opakowania

Innowacyjne tworzywo Glass Polymer na opakowania
Glass Polymer to doskonałe tworzywo firmy Eastman nadające się do produkcji rozmaitych typów opakowań. Na pierwszy rzut oka opakowanie wykonane z tego materiału wygląda jakby wyprodukowano je ze szkła. To jednak pozór. Co więcej pod tym pozorem kryje się szereg zalet, których osiągnięcie nie byłoby możliwe gdyby do produkcji opakowania wykorzystano właśnie szkło.

Po Glass Polymer sięga już coraz więcej producentów opakowań działających na całym świecie. Wszyscy oni podkreślają liczne zalety tworzywa i nowe możliwości jakie przy tworzeniu produktu daje materiał opracowany przez koncern Eastman.

Opakowanie wykonane z tworzywa Glass Polymer

Glass Polymer wyróżnia się takimi cechami jak krystaliczna wręcz transparentność, odporność na działanie czynników chemicznych, wysoki połysk. Na ogół tez ścianki opakowania odznaczają się stosunkowo dużą grubością. To zaś w połączeniu np. z przejrzystością przynosi interesujący efekt: mianowicie pojawia się wrażenie, że opakowanie waży o wiele więcej niż ma to miejsce w rzeczywistości. Po Glass Polymer najchętniej sięgają w tej chwili wytwórcy opakowań z tzw. "wyższej półki", w przeważającej części z branży kosmetycznej.

- Za pomocą opakowania wykonanego z tego specjalnego materiału mogliśmy połączyć zalety tworzywa sztucznego z jakością i estetyką szkła, tak by osiągnąć efekt, na którym nam zależało. Głownie taki, że dysponuje bardzo dobrą przepuszczalnością światła osiągającą poziom ponad 90 proc. Co ważne materiał ten nie niszczy się w razie jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych, np. nie pęka w razie upadku z wysokości - tłumaczą przedstawiciele brytyjskiej, choć działającej również na polskim rynku firmy Rebhan, którzy po Glass Polymer sięgnęli przy tworzeniu butelek dla wyrobów perfumeryjnych w dwóch rozmiarach: 30 ml i 50 ml. Tworzywo Glass Polymer stosowane jest tu do współbieżnego wyciskania cienkościennych pojemników poprzez rozdmuchiwanie w formie.

Opakowanie wykonane z tworzywa Glass Polymer