Innowacyjny system foliujący PermaSkin koncernu BASF


Odmienne podejście prezentuje firma Manse Masterdor Ltd., produkująca do 50 tys. drzwi rocznie i zaliczana do grona największych brytyjskich dostawców w segmencie wykonywanych na zamówienie systemów drzwi drewnianych do montażu zewnętrznego.

Zgodnie ze strategią przyjętą przez spółkę, dotychczasowe prace malarskie zastąpione zostają niedrogą technologią bezrozpuszczalnikową, bez konieczności rezygnacji z wysokiej jakości powierzchni i palety oferowanych rozmiarów drzwi. Dzięki systemowi PermaSkin firma uzyskuje możliwość wyeliminowania bądź zoptymalizowania szeregu czynności w ramach procesu produkcyjnego. Zbędne staje się np. szlifowanie pośrednie przed malowaniem. Znacznemu skróceniu ulega również czas schnięcia.

PermaSkin koncernu BASF

- System PermaSkin wymaga wzajemnej harmonizacji wszystkich elementów składowych. Dotyczy to nie tylko folii, ale także urządzenia laminującego i kleju. We współpracy ze swoimi partnerami branżowymi firma BASF przystosowała PermaSkin do potrzeb rynku - informowali przedstawiciele koncernu podczas targowej prezentacji. - Dzięki nowemu modelowi biznesowemu klienci komunikują się wyłącznie z jedną osobą kontaktową, która odpowiada za cały system. BASF konfiguruje urządzenie laminujące zgodnie z zaleceniami klienta i udostępnia je na zasadzie leasingu. Bezpośrednio od firmy BASF klienci otrzymują również folię na bazie tworzywa Luran S i klej.

W tej chwili w niemieckim Ludwigshafen, gdzie mieści się siedziba główna koncernu BASF wdrażane są dwie instalacje pilotażowe związane z PermaSkin.

Służą one przede wszystkim do testowania produktów i materiałów dla potrzeb użytkowników systemu PermaSkin. Mniejsza z maszyn może foliować próbki testowe o powierzchni do ok. 50x50 cm, podczas gdy większa umożliwia obustronne pokrywanie całych drzwi. Dzięki tym urządzeniom można w bardzo szybki sposób ustalić, czy określone geometrie i materiały umożliwiają stosowanie PermaSkin. W laboratorium technicznym testowane i doskonalone są różne techniki obróbki i cięcia oraz różne typy folii.

Aktualnie realizowane jest też np. studium celowości, które pozwoli na zbadanie możliwości opisywanej technologii. Aby system PermaSkin mógł być wykorzystywany także do zastosowań elewacyjnych i okiennych, musi on umożliwiać pokrywanie profili o długości do sześciu metrów. Pierwsze wyniki uzyskane w tej materii są bardzo obiecujące.

BASF The Chemical Company jest wiodącym przedsiębiorstwem branży chemicznej na świecie. Zakres działalności firmy obejmuje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki uszlachetniające i ochrony roślin, wysoko przetworzone chemikalia oraz ropę i gaz ziemny.

Konferencja BASF na targach Budma 2008

Firma BASF zatrudnia około 95 tys. pracowników na całym świecie, w roku 2006 osiągnęła obroty w wysokości 52,6 miliardów euro. Jest notowana na giełdach we Frankfurcie, Londynie i Zurychu.

Obecność BASF na polskim rynku sięga końca XIX wieku. Potem, tuż po II Wojnie Światowej, BASF był reprezentowany przez centralę Handlu Zagranicznego "Transaktor". W 1990 r. powstało pierwsze oficjalne przedstawicielstwo firmy w naszym kraju, a dwa lata później powołano do życia spółkę BASF Polska. Aktualnie zatrudnia ona ok. 150 pracowników, a jej obroty wynoszą ponad 1,5 mld zł.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże