Inwestycja w Azji nie taka pewna

Inwestycja w Azji nie taka pewna
Nic konkretnego nie dzieje się w sprawie budowy przez Azoty Tarnów i Zakłady Azotowe w Puławach wspólnej fabryki kaprolaktamu w Azji.

Przypomnijmy, że ZA Tarnów i ZA Puławy w listopadzie ubiegłego roku podpisały umowę, umożliwiającą powołanie spółki w Azji Południowo-Wschodniej. Jej celem miało być wybudowanie fabryki kaprolaktamu, prawdopodobnie w Chinach lub w Tajwanie. Według pierwotnych planów, instalacja produkowałaby rocznie ok. 120 tys. ton kaprolaktamu. Minęło pół roku i w sprawie nie dzieje się nic nowego.

Dziennik Gazeta Prawna poinformował nawet kilka dni temu, że firmy nie znalazły do tej pory ani lokalizacji, ani partnera z regionu Dalekiego Wschodu. Wiadomo, że odbywają się wprawdzie spotkania z potencjalnymi kontrahentami z Azji i prowadzone są analizy techniczno-biznesowe, ale wiadomo też, że realizacji inwestycji, o ile wciąż jest poważnie brana pod uwagę, jest na bardzo wstępnym etapie.

Oczywiście w tej chwili tym, co najmocniej zaprząta głowę decydentów w Tarnowie i Puławach są kwestie właścicielskie obydwu firm. Budowa fabryki w Azji to jednak nie pierwszy ambitny projekt ZAP, który utknął w martwym punkcie. Kilkanaście miesięcy temu spółka informowała uruchomieniu starań dotyczących produkcji tworzyw biodegradowalnych. I na razie także w tej materii niczego nowego nie wiemy.

Czytaj więcej: Inwestycje 718 Kaprolaktam 10

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8