Inwestycja w firmie ERG

Inwestycja w firmie ERG
Firma ERG zwiększa swoje moce produkcyjne.

W Dąbrowie Górniczej uruchomione właśnie zostały dwa nowoczesne ciągi technologiczne, które pozwolą na zwiększenie o 30 proc. produkcji w macierzystym zakładzie spółki ERG. W konsekwencji firma obniży koszt wytwarzania większości swoich wyrobów.

– Rozbudowa to wymóg chwili i konieczność wynikająca z rosnącej liczby zamówień – podkreśla Marcin Agacki, prezes ERG. - Głównymi produktami spółki pozostaną nadal znajdujące wszechstronne zastosowania folie wielowarstwowe. W pierwszym kwartale sprzedaliśmy o 22 proc. więcej wyrobów foliowych niż rok wcześniej. W pierwszym półroczu najlepiej sprzedawały się folie wielowarstwowe. Liczymy, że w przyszłości utrzymamy na podobnym poziomie wolumen sprzedaży wyrobów foliowych. To jednak nie wszystko. Od dwóch lat zwiększamy produkcje zaawansowanych, specjalistycznych folii do grupy atrakcyjnych odbiorców z kilku gałęzi przemysłu. Zwiększenie mocy produkcyjnych o nowe maszyny, pozwoli nam mocniej skupić się na rozwoju nowych produktów – dodaje prezes.

Inwestycje w rozwój zaplecza produkcyjnego powodują w konsekwencji konieczność rozwoju infrastruktury logistycznej. W celu zapewnienia odpowiedniej ilości miejsca składowego na surowce oraz wyroby gotowe ERG będzie systematycznie zmieniać przeznaczenie będących w jego posiadaniu budynków i placów. Zmiany spowodują optymalizację i obniżenie kosztów logistyki na terenie zakładu. Możliwe też, że dojdzie do budowy nowego magazynu.

Grupa Kapitałowa ERG jest producentem wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych oraz ekologicznych opakowań z tworzyw biodegradowalnych i kompostowanych.

Czytaj więcej: Inwestycje 716

brak
 

Jesteśmy specjalistami w produkcji na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych

Polska