Jesień 4.0 z Polską Izbą Przemysłu Chemicznego

Jesień 4.0 z Polską Izbą Przemysłu… Rozwój, badania, innowacje, rozwiązania 4.0 - to najczęściej odmieniane hasła ostatnich lat. W przypadku przemysłu chemicznego to jednak nie tylko modne slogany, to najbardziej naturalne środowisko funkcjonowania przedsiębiorstw całego sektora.

- Chemia zawsze była innowacyjną gałęzią przemysłu. Stały rozwój, poszukiwanie i implementacja nowych, coraz lepszych rozwiązań są naszą codziennością. Wiele rozwiązań uznawanych przez różne gałęzie przemysłu za nowatorskie czy mieszczących się w obszarze 4.0, nawet bez nazywania ich w ten sposób, od lat działa w naszych przedsiębiorstwach - mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Przemysł 4.0 i związane z nim innowacje nie są już odległym trendem przyszłości. Dla wielu przedsiębiorstw są codziennością działań i mogą stanowić jeden z kluczowych elementów ich strategicznego rozwoju. Sektor chemiczny, jest jednym z najintensywniej korzystających z nowoczesnych rozwiązań, jednakże nadal stoi przed licznymi wyzwaniami związanymi z ich wprowadzaniem.

- Wiemy jak ważne są dla nas rozwiązania innowacyjne, dlatego chcemy o nich rozmawiać, wymieniać się dobrymi praktykami, szukać pól do współpracy. Współpracy naukowej ale też biznesowej. Równocześnie jesteśmy przekonani, że nawet najlepsze rozwiązania wymagają doskonale funkcjonującego otoczenia, potrzebują sprawnych funkcji wsparcia. Dlatego, w listopadzie organizujemy dwa uzupełniające się wydarzenia związane zarówno z teorią i praktyką naszej codziennej działalności. Mamy przed sobą inaugurację nowego projektu „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0” i drugą edycję Konferencji Naukowo- Technicznej „Innowacje w przemyśle chemicznym”, na które serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli biznesu, administracji, instytutów naukowych, mediów - opowiada prezes Zieliński.

Nowy, autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0”, jest odpowiedzią na zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikające z wdrażania rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej. Wydarzeniem inaugurującym projekt będzie Konferencja „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0, Funkcje wsparcia w przemyśle chemicznym”, która odbędzie się 7-8 listopada w Hotelu Mercure (pl. Dominikański 1) we Wrocławiu.

Przemysł 4.0 - Chemia 4.0


Cały projekt jako pierwszy w Polsce stworzy platformę łączącą wytwórców, dostawców i odbiorców produktów i usług. Będzie okazją do budowy sieci kontaktów opartych o wspólne wartości, komplementarne potrzeby oraz ułatwi ich współdziałanie. Wymiana doświadczeń praktyków z obszarów technicznych, które są istotnym elementem wpływającym na funkcjonowanie i rozwój Polskiej Chemii jest jednym z ważniejszych wyzwań rozwojowych stojących przed całym sektorem. Organizatorzy planują dwudniowe wydarzenie obejmujące debaty, prezentację licznych case study, strefę partnerską. Pierwszy dzień konferencji zakończy się networkingową kolacją.

Kluczowymi obszarami poruszanymi podczas listopadowej konferencji będą nowe technologie, automatyzacja, systemy IT/ITC, cyberbezpieczeństwo, aparatura, logistyka, realizacja inwestycji, utrzymanie ruchu, doradztwo, kadry dla chemii 4.0 .

W ramach projektu Przemysł 4.0 - Chemia 4.0 Polska Izba Przemysłu Chemicznego planuje w 2019 roku m.in. organizację cyklu spotkań eksperckich.

Więcej informacji o listopadowej Konferencji: http://ow.ly/ICRv30mbHXO

Czytaj więcej: