Jubileusz 15-lecia Targów Symas i Maintenance

Jubileusz 15-lecia Targów…

Rynek targów przemysłowych w Polsce jest bardzo szeroki, w samym Expo Kraków odbywa się ich kilka w ciągu roku. Niektóre z wydarzeń skupiają się na jednym sektorze, inne gromadzą wiele branż w jednym miejscu. Jakie są powody, dla których wystawcy wciąż wybierają Targi Symas i Maintenance? Jak się okazuje - przyczyn jest wiele. Po pierwsze, jest to jedyna impreza targowa w Polsce skierowana do branży materiałów sypkich i działów utrzymania ruchu. Po drugie, odwiedzają ją specjalistyczni, wysokiej jakości klienci z różnych gałęzi przemysłu. Po trzecie, wystawcy doceniają bardzo wysoki poziom organizacji oraz niższe koszty udziału w porównaniu do podobnych imprez targowych. Już teraz wystawcy zarezerwowali ponad 50% powierzchni targowej na tegoroczną edycję, która odbędzie się 16-17 października 2024 w Expo Kraków.

Co wyróżnia Targi Symas i Maintenance?

Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się m.in.: Vega Polska, Kaeser Kompressoren, Netecs, Biko-Serwis i Techmont. Jakie korzyści widzą przedstawiciele tych firm w udziale w tym wydarzeniu?

- VEGA Polska będzie wystawcą na targach Symas już trzeci rok z rzędu. Poprzednie edycje, w 2022 i w 2023 roku, zaliczamy do bardzo udanych - nasze stoisko odwiedziła duża liczba uczestników, momentami przerastająca nasze oczekiwania. Co ważne, były to osoby żywo zainteresowane nowymi technologiami, z dużą wiedzą i konkretnymi oczekiwaniami odnośnie do rozwiązań technicznych - odpowiedziała Patrycja Gutowska z firmy Vega Polska.

- Niewątpliwą zaletą Symasa jest obecność klientów z różnych gałęzi przemysłu. Inne wydarzenia, w których uczestniczymy, są stricte branżowe np. energetyka, kruszywa, cement i wapno itp., a na Symasie są wszyscy - twiedzi Błażej Bujak, Dyrektor Zarządzający Techmont.

- Targi Symas są największą tego typu imprezą na targowej mapie kraju, w związku z tym jest to najlepsza okazja do pozyskiwania relacji biznesowych z firmami polskimi - uważa Piotr Dowgalski z Biko-Serwis.

- Targi Symas i Maintenance wyróżniają się wyższą świadomością odwiedzających. Są to targi dla specjalistów. W porównaniu do podobnych wydarzeń targowych cechują się też niższymi kosztami udziału - mówi Robert Ryt z Kaeser Kompressoren Sp. z o. o.

- Na targach wystawiamy się już 3 rok i widzimy, iż jest coraz większe zainteresowanie tym wydarzeniem. Warto było i jest się zaprezentować, gdyż odwiedzający targi to grupa osób z konkretnymi zapytaniami czy problemami. Mając bogate portfolio produktów, możemy zaproponować konkretny produkt na potrzeby klienta i rozwiązać problem, nawiązać kontakty, które owocują dalszą współpracą – odpowiedziała Patrycja Pietruska, Specjalista ds. sprzedaży i ochrony środowiska, Netecs.

strefa-pokazow

Przemysł spotyka się w Krakowie

Co dwie imprezy to nie jedna, ale to już wiemy. Od lat połączenie targów Symas i Maintenance tworzy idealną synergię i sprawia, że wydarzenie odpowiada na potrzeby większości firm przemysłowych w Polsce. W tym roku idziemy o krok dalej. W tym samym czasie – 16 i 17 października 2024 w Expo Kraków odbędą się również 13. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo, dzięki czemu możemy spodziewać się większej ilości gości z branży kompozytów, budowlanej, środków transportu czy chemicznej.

Istotnym trendem w branży targowej jest zwiększenie interaktywności, dlatego zachęcamy wystawców do przeprowadzenia praktycznych pokazów podczas targów. Przygotowaliśmy dla nich specjalną strefę, w której będą mogli dodatkowo zaprezentować pracę swoich maszyn i urządzeń w formie otwartego, interaktywnego pokazu.

Oczywiście, najważniejszym elementem targów niezmiennie pozostaje networking. Po pierwszym dniu wystawcy będą mieli okazję do nawiązania nowych relacji podczas integracyjnego wieczoru branżowego.

targi-symas

Trendy i wyzwania w przemyśle

Targi zawsze są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w branży. Wystawcy mają już swoje podejrzenia, co szczególnie przykuje naszą uwagę podczas październikowych targów. Wiedzą też doskonale jak reagować na zmieniające się warunki. - W związku z zaostrzeniem unijnych regulacji w zakresie ekologii o normach emisyjności należy położyć większy nacisk na ten aspekt produkcji w przemyśle. W tej materii mamy bogate doświadczenia oferując nowoczesne rozwiązania skrojone pod klucz, z dogodnymi formami finansowania oraz szybkie i bezproblemowe wdrożenie. Nasze instalacje niejednokrotnie zaprojektowane są w taki sposób, że nie wymagają zezwoleń i pozwoleń np. budowlanych, co znacznie skraca wdrożenie rozwiązań proekologicznych w przedsiębiorstwach naszych klientów - mówi Piotr Dowgalski z Biko-Serwis.

Vega Polska oferuje niezawodne rozwiązania pomiarowe. Jak mówi Patrycja Gutowska: - Pomiar poziomu materiałów sypkich wiąże się z wieloma wyzwaniami, często odbywa się w trudnych warunkach procesowych, przy skrajnych temperaturach i przy wysokim zapyleniu, dlatego znalezienie niezawodnego rozwiązania pomiarowego jest tutaj szczególnie ważne. W czasie dwóch dni na stoisku mogliśmy na żywo zaprezentować działanie naszych sond radarowych do pomiaru poziomu, które doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju aplikacjach związanych z materiałami sypkimi

targi-symas-maintenance
Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska

Reportaże

Forum