Kiefel: Termoformowanie stało się prostsze

Kiefel: Termoformowanie stało…

Co się stanie, kiedy projektanci KIEFEL GmbH, Freilassing, połączą zasadnicze wymagania klienta w zakresie maszyn 3 i 4-stacyjnych do termoformowania opakowań? Narodzi się Speedformer KMD 78.2 Speed!

Chcemy zaskoczyć Państwa na targach K19 w Düsseldorfie na stoisku Kiefel w hali nr 3, stoisko nr E90, gdzie będzie można na żywo obserwować pracę Speedformer KMD 78.2 Speed. Nowa generacja maszyn Kiefel do termoformowania opakowań oferuje wymaganą jakość przy jeszcze większej wydajności i oszczędności energii. 

- Nowa generacja maszyn jest szybka i niezawodna. Umożliwia operatorom, nawet bez szczególnego szkolenia, intuicyjną obsługę. Zapewnia ergonomię i przejrzystość danych. Dodatkowo oprócz powszechnie stosowanych materiałów i produktów, nasz nowy system może również przetwarzać nowatorskie materiały i wytwarzać jeszcze bardziej skomplikowane produkty, przy jednoczesnym zużyciu minimalnej ilości energii - wyjaśnia Erwin Wabnig, Dyrektor Działu Opakowań w Kiefel.

Zakulisowo o KMD 78.2 Speed 

Projektanci Kiefel skoncentrowali się na większej wydajności, kontroli i dostępności procesu, a także intuicyjnym sterowaniu przez użytkownika, które ustala nowe trendy, ze znaczącą wartością dodaną jeśli chodzi o obsługę i czynności utrzymania ruchu. System podgrzewania jest gotowy do użytkowania w bardzo krótkim czasie i wyróżnia się o 20% wyższą wydajnością grzania - pomimo zmniejszonego zużycia energii! W połączeniu z systemem odzyskiwania energii serwonapędów prowadzi do znaczących oszczędności energii. 

Nowa generacja KMD oszczędza nie tylko energię, ale również folię. Nowo opracowany stół podający bezpiecznie i delikatnie wprowadza folię do układu transportującego folię. Sprawdzone napędy stanowiska stabilizują i pracują symetrycznie. Wysoce zoptymalizowany układ próżniowy formowania umożliwia klientom produkowanie pierwszorzędnych części formowanych. Ergonomiczny system zmiany narzędzi może znacząco skrócić czasy nastaw. Wiele udoskonaleń oraz detali znacząco zwiększy czas sprawności urządzenia KMD 78.2 Speed. 

Inteligentne sterowanie przez użytkownika

Proste i intuicyjne - takie jest motto dla interakcji człowieka z maszyną KMD 78.2 Speed. Piktogramy i elementy graficzne, niektóre animowane, wspierają regulowanie parametrów maszyny, a także w razie konieczności wspomagają diagnozowanie usterek oraz ich naprawę. Nowa generacja KMD potrzebuje tylko kilku parametrów do wprowadzenia - pozostałe są automatycznie określane przez zainstalowane algorytmy. Wystarczy jedno spojrzenie na wyświetlacz, aby oglądać cały proces formowania oraz inne ważne procesy. Ważne funkcje uruchamiane są zaledwie kliknięciem. Sprawia to, że cały proces jest łatwy do zrozumienia, nawet dla osób niebędących fachowcami.

Firma Kiefel, we współpracy z partnerami, utorowała drogę nowemu poziomowi obsługi przyjaznej dla użytkownika. - W celu optymalnego dostosowania nowej generacji KMD dla naszych klientów, zwiększyliśmy nasze wymagania. Na tej podstawie we współpracy z uniwersytetami, ekspertami zakładowymi i spoza firmy opracowaliśmy najnowocześniejszy system, który upraszcza codzienną produkcję u naszych klientów - wyjaśnia Erwin Wabnig.

Polscy goście planujący odwiedzić stoisko Kiefel na targach oraz zapoznać się z najnowszą ofertą firmy  skontaktować się mogą z polskim przedstawicielstwem, firmą KF Technologie, w celu umówienia spotkania - tel. +48 22 873 36 64, +48 606 240 930; e-mail: marketing@kftechnologie.com.pl.

kmd2160
Maszyna do termoformowania Kiefel nowej generacji. Speedformer KMD 78.2 Speed

Czytaj więcej:
Targi 1283