Kontrola elektrostatyczności poprawia wydajność produkcji

Firma Meech proponuje szeroki wachlarz rozwiązań pomagających pokonać wszystkie te problemy. Począwszy od prostych i efektywnych dmuchaw neutralizujących elektrostatyczność, do wysokiej klasy systemu sprzężenia zwrotnego Meech 986, który automatycznie optymalizuje usunięcie ładunku elektryczności statycznej poprzez miejscowe wyczuwanie ładunków na kontrolowanym materiale i natychmiastową reakcję na ich obecność.

Redukowanie elektrostatyczności w termoformowaniu
Na wszystkich etapach procesu termoformowania występują szczególne problemy z gromadzeniem się ładunków elektrycznych. Poniżej zamieszczony przykład pokaże jak łatwo za pomocą produktów firmy Meech zapanować nad elektrostatycznością pojawiającą się na różnych etapach produkcji. W procesie tworzenia termoformowalnych tacek styropianowych wyróżnia się etap, w którym żywica styropianowa spieniana z butanem wylewana jest do formy w kształcie tuby. Następnie zastygły materiał zostaje przycięty tak by tworzył dwie płaskie wstęgi, które później nawijane są na rolki. Aby zredukować powstały na wstęgach po cięciu ładunek elektryczny, specjaliści z Meech International rekomendują użycie impulsowego systemu DC, który odznacza się szczególnie szybką możliwością neutralizacji ładunków elektrostatycznych.

Wpisz tytuł dla obrazu

Model 976 charakteryzuje się tym, że jest efektywny nawet przy bardzo dużych prędkościach wstęgi, a przy okazji jego dalekosiężna skuteczność działania pozwala na elastyczność w pozycjonowaniu. Listwa 976 wyposażona jest w sprzężone parami, ostre, tytanowe, rezystancyjne szpilki emitera. Ponadto jest bezwstrząsowa, produkuje spotęgowaną jonizację, charakteryzuje się długą żywotnością i znikomym zanieczyszczaniem szpilek, a także na długo pozostaje czysta, co wpływa na skrócenie przestojów konserwacyjnych maszyny.

Warto również dodać, iż obudowy szpilek emitera są bardzo łatwo wymienialne, co powoduje ze przestój konserwacyjny skraca się naprawdę do minimum przy znikomym nakładzie kosztów. Wydajność i bezpieczeństwo na tym etapie wytłaczania może być skutecznie zwiększana przez doinstalowanie systemu sprzężenia zwrotnego Model 986 firmy Meech.

Wpisz tytuł dla obrazu

Dzięki temu systemowi możliwa staje się automatyczna kontrola i optymalizacja usuwania ładunków elektrostatycznych. W odróżnieniu od innych produktów, których działanie skupia się jedynie na zgłaszaniu pojawienia się elektrostatyczności, system sprzężenia zwrotnego Model 986 automatycznie optymalizuje poziom ładunków elektrostatycznych przez miejscowe ich wykrywanie na kontrolowanym materiale. Oznacza to, że system kontroli elektrostatyczności może funkcjonować z optymalną wydajnością bez względu na czynniki zewnętrzne takie jak temperatura, czy wilgotność, bez potrzeby interwencji operatora.

Czytaj więcej: Technologie 458