Najnowsza działająca w UB Plastics linia składa się z wtryskarki firmy Enaiviv połączonej ze zautomatyzowanym ramieniem i magazynkiem etykiet. W tym systemie jednorazowo wytwarzanych jest osiem kubków. Przycięte i wcześniej zadrukowane etykiety umieszcza się w magazynku w pobliżu wtryskarki, a następnie przenosi próżniowo na formy. Jednakże w tych warunkach, gdy próżnia jest wyłączana przed tym, kiedy tworzywo zostaje wtryśnięte do formy, istnieje możliwość że etykieta mogłaby spaść. Wymagane jest wiec zastosowanie takiej metody, by etykieta utrzymywała się w określonej pozycji.
To jest moment, kiedy generowanie elektrostatyczności staje się decydującym i niezbędnym etapem procesu nanoszenia etykiet w formie. Gdy etykiety są transportowane z magazynku do form, przenoszone są nad listwą generującą elektrostatyczność, która nadaje etykiecie ładunek ujemny. Listwa ta jest zasilana przez generator elektryczności statycznej firmy Meech, który dostarcza kontrolowany poziom ładunku elektrostatycznego. Ten z kolei tworzy tymczasowe złączenie się materiałów, z których jeden musi być materiałem izolującym. Wówczas właśnie w/w ładunek przytrzymuje etykietę w określonym miejscu, gdy jest ona umieszczana pionowo w formie.
Pomimo stosunkowo prostego procesu istnieje ryzyko, którego powinny być świadome wszystkie przedsiębiorstwa chcące wykorzystywać system nanoszenia etykiet w formie. Aby je minimalizować konstruktorzy systemów Meech współpracowali z UB Plastics, dzięki czemu nabrali pewności, że system działa sprawnie, a przy okazji okazali się przydatni w rozwiązaniu specyficznych problemów związanych z materiałami, etykietami i przenoszeniem próżniowym.
Firma Meech wraz z polskim dystrybutorem - firmą Entro Holdings - zaprezentuje na targach Plastpol 2009 szeroki wachlarz swoich rozwiązań z dziedziny kontroli elektryczności statycznej na stoisku nr 116 w pawilonie D. Poza przedstawieniem produktów specjaliści z obu firm omówią konsekwencje wynikające z występowania elektrostatyczności w przemyśle tworzyw sztucznych.