Kraiburg TPE zwiększa produkcję elastomerów

Kraiburg TPE zwiększa produkcję… Uruchomienie nowej linii wytłaczarskiej do produkcji elastomerów termoplastycznych w siedzibie KRAIBURG TPE w niemieckim Waldkraiburgu zwiększy moce produkcyjne firmy do 56 000 ton rocznie.

Wzrastający popyt na elastomery termoplastyczne (TPE) jest, między innymi, efektem ich szerokiej gamy zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym i sektorze medycznym.

KRAIBURG TPE wytwarza pełen asortyment swoich produktów (THERMOLAST, COPEC, HIPEX i For Tec E) w trzech zakładach produkcyjnych: w Waldkraiburgu (Niemcy), Buford (USA) i Kuala Lumpur (Malezja).

- Zakład w Waldkraiburgu pozostaje centrum naszej działalności, dokonaliśmy tu w ostatnich latach znaczących inwestycji, szczególnie w rozbudowę naszego centrum badawczo-rozwojowego oraz zwiększenie mocy produkcyjnych - podkreślił Franz Hinterecker, prezes zarządu KRAIBURG TPE.

- Konsekwentne zwiększanie mocy produkcyjnych jest zgodne ze strategicznym podejściem KRAIBURG TPE do koncentracji na swoich kluczowych kompetencjach. Nasz sukces na rynku opiera się na silnej orientacji na klienta, globalnej obecności i wpływowych innowacjach. Proces ciągłego inwestowania w sieć naszych zakładów produkcyjnych i biur sprzedaży jest podstawą tej strategii - dodał Hinterecker.

Źródło: Kraiburg TPE

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum