Krakchemia podpisała umowę z Polyglass Europa

Tuż przed Bożym Narodzeniem spółka Krakchemia podpisała istotną umowę o współpracy z włoską firmą Polyglass Europa Spa.

Jak informuje Krakchemia w swoim specjalnym komunikacie podpisana właśnie umowa zawiera wstępne warunki, określające zasady współpracy handlowej w ramach dystrybucji bitumicznych materiałów izolacyjnych wraz materiałami montażowymi.

- „Na mocy niniejszej umowy Krakchemia SA staję się wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Polyglass Europa Spa. na rynku polskim. Współpraca handlowa z firmą Polyglass Europa Spa. obejmuje również świadczenie usług doradczych w ramach oferowanym produktów tej firmy. Szacuje się, że przychody z tytułu realizacji tej umowy nie przekroczą 10 proc. kapitałów własnych Krakchemii SA w 2008 roku. Jednakże istotne znaczenie dla Krakchemii SA ma fakt dywersyfikacji i uatrakcyjnienia swojej oferty handlowej we wszystkich obszarach działalności. Jednym z tych obszarów jest sprzedaż i dystrybucja artykułów budowlanych prowadzona przez Krakchemię SA od kilkudziesięciu lat na obszarze Polski południowo-wschodniej” – czytamy w komunikacie zarządu spółki.

Czym będzie skutkować podpisanie umowy?

Zdaniem szefostwa Krakchemii, poszerzenie portfolia produktowego firmy o bitumiczne materiały budowlane wraz z technologią ich stosowania, pozwoli jej na zaspokojenie rynkowych wymagań związanych z używaniem materiałów o wysokiej jakości oraz wspieraniem sprzedaży przez wyspecjalizowane doradztwo techniczne.

Nowy partner Krakchemii, czyli Polyglass Europa, to renomowany europejski producent. Jest firmą założycielską Polyglass Group. Grupa PolyglasS obejmuje przedsiębiorstwa zrzeszone w Wielkiej Brytanii, Rumunii i Stanach Zjednoczonych. Koncern jest jednym z przodujących producentów modyfikowanych wodoodpornych bitumicznych pokryć dachowych. Swoje pierwsze modyfikowane produkty bitumiczne wypuścił na rynek w latach 60-tych.

Z kolei Polyglass Europa Spa. należy do grona producentów światowych eksportujących swoje produkty i technologie do ponad 40 krajów. Jego udział w w rynku światowym wynosi ok. 2 proc.

Polyglass jest firmą specjalizująca się w produkcji szerokiej gamy materiałów i systemów dotyczących technologii pokryć dachowych. Systemy te obejmują technologie od tradycyjnego montażu płomieniowego po produkty samoprzylepne wzmacniane poliestrem lub też włóknem szklanym.
Oprócz tradycyjnych materiałów izolacyjnych przedsiębiorstwo oferuje też hybrydowe materiały izolacyjne, które są wynikiem stosowania najnowocześniejszych technologii wytwarzania modyfikowanych materiałów bitumicznych.

Czytaj więcej: Umowy 120

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie
 

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie

Polska