Krzysztof Pióro odchodzi z Plast-Boxu

Krzysztof Pióro odchodzi z Plast-Boxu
W połowie sierpnia prezes słupskiej firmy produkującej opakowania z tworzyw sztucznych poinformował o planowanej na drugą połowę września rezygnacji z funkcji prezesa zarządu Plast-Boxu. Jednocześnie, rada nadzorcza firmy Radpol SA ogłosiła, iż z początkiem października Krzysztof Pióro zostanie prezesem spółki. Dotychczasowy prezes firmy Radpol, Andrzej Sielski, obejmie funkcję wiceprezesa spółki, z zarządu odejdzie natomiast dotychczasowy wiceprezes, Adam Dombrowski.

Krzysztof Pióro pełnił funkcję prezesa Plast-Boxu od 30 marca 2012 roku. Wcześniej przez wiele lat pracował na stanowiskach zarządczych, m.in. w firmach Apollo Sp. z o.o., Elektronarzędzia Celma SA, Tapety Gnaszyn SA czy Foton SA, był także zarządcą komisarycznym Zakładów Metalurgicznych Trzebinia. W latach 2001-2011 pełnił funkcję prezesa zarządu w spółkach Haste International i Gamet. Był dwukrotnie nominowany do tytułu menedżera roku w ramach corocznej edycji konkursu spółek Ventury. W latach 2006-2013 pełnił funkcję członka rady nadzorczej Zelmer SA.

W nowej firmie Krzysztof Pióro będzie odpowiedzialny za realizację strategii m.in. w zakresie rozwoju sprzedaży krajowej oraz eksportowej.

- Dotychczasowy prezes, Andrzej Sielski, ma ogromne i niepodważalne zasługi dla budowy pozycji rynkowej Radpolu - powiedział Grzegorz Bielowicki, przewodniczący rady nadzorczej spółki. - W ciągu kilku lat udało mu się, wraz z zespołem, z niewielkiej spółki zbudować czołowego dostawcę systemów infrastrukturalnych. Natomiast wspólnie doszliśmy do wniosku, że na tym etapie warto wzmocnić zarząd o doświadczonego menedżera, który pomoże zrealizować nowe ambitne cele Grupy. Jestem przekonany, że Krzysztof Pióro posiada wszelkie kompetencje do realizacji tego zadania.

Andrzej Sielski w nowej strukturze zarządu będzie odpowiadał głównie za rozwój kluczowego zakładu Grupy w Człuchowie oraz za realizowane przez Radpol projekty strategiczne.

- Mimo bardzo dynamicznego rozwoju i silnej pozycji rynkowej Grupa Radpol ma bardzo duży potencjał do dalszego wzrostu - mówi Krzysztof Pióro. - Nie chodzi tutaj tylko o rynek polski, ale i eksport, bo jakość produktów Radpol niczym nie ustępuje światowym liderom. Jestem przekonany, że wspólnie z zarządem, w ciągu kilku najbliższych lat uda nam się zrobić z naszej spółki silnego europejskiego gracza.

Istniejąca od ponad 30 lat spółka jest liderem na rynku wyrobów termokurczliwych. Specjalizuje się w produkcji wyrobów z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych mieszanek materiałowych, przystosowanych do obróbki sieciowania radiacyjnego. Dzięki wykorzystywanej technologii wyroby wykonywane z polietylenu posiadają tzw. pamięć kształtu. Jako jedyna firma w Polsce Radpol posiada dwa akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową o energii 2,5MeVi 4,5 MeV, służące do sieciowania radiacyjnego polietylenów. Firma z siedzibą w Człuchowie na Pomorzu zatrudnia 347 osób i posiada trzy zakłady produkcyjne (Człuchów, Ciechów oraz Kolonia Prawiedniki k. Lublina).


brak
 

Producent rur termokurczliwych z polietylenu sieciowanego radiacyjnie

Polska