LANXESS przejmuje od firmy Solvay produkcję dodatków do fosforu

LANXESS przejmuje od firmy…
Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, z powodzeniem zakończył procedurę przejęcia działalności w obszarze chemikaliów fosforowych od belgijskiej grupy chemicznej Solvay, wraz z zakładem produkcyjnym w USA w Charleston w Karolinie Południowej.

Wszystkie właściwe władze ds. ochrony konkurencji wyraziły zgodę na transakcję. LANXESS i Solvay zawarły umowę w sprawie przejęcia w połowie listopada 2017 roku.

Obiekt w Charleston obejmuje sześć zakładów produkcyjnych, w których około 90 pracowników wytwarza chlorek fosforu oraz liczne produkty pochodne, takie jak dodatki zmniejszające palność i półprodukty do agrochemikaliów. Wartość rocznej sprzedaży przedsiębiorstwa wynosi około 65 mln euro.

Przejęcie jest kolejnym konsekwentnym krokiem w strategii rozwoju Grupy, ukierunkowanej na rynki średniej wielkości oraz regiony Ameryki Północnej i Azji.

Koncern LANXESS w 2016 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 19 200 pracowników w 25 różnych krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych na całym świecie.

Źródło: LANXESS


LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A