Laboratorium BASF w Centrum Nauki Kopernik

Laboratorium BASF w Centrum Nauki Kopernik
Wczoraj, czyli 18 października, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie otwarte zostało laboratorium chemiczne, którego wyłącznym partnerem jest spółka BASF Polska.

Laboratorium przeznaczono dla młodzieży szkolnej. Będzie ona tam mogła prowadzić eksperymenty przy użyciu sprzętu wykorzystywanego w profesjonalnych laboratoriach doświadczalnych. Obok zlewek i probówek znajdzie się tu aparatura do miareczkowania, sondy pomiarowe oraz testy do analiz jakościowych i ilościowych.

- Jako największy koncern chemiczny na świecie i duży pracodawca nie stronimy od odpowiedzialności społecznej i staramy się zainteresować młodych ludzi naukami ścisłymi, a szczególnie chemią. Nasza firma na długą tradycję we wspieraniu tego typu projektów edukacyjnych na całym świecie. Cieszę się, że teraz również polska młodzież będzie mogła razem z nami odkrywać niezwykle fascynujący świat chemii - powiedział podczas ceremonii otwarcia laboratorium Michael Hepp, prezes BASF Polska.

Centrum nauki Kopernik - BASF


Scenariusze zajęć w laboratorium zostały stworzone z myślą o tym, by poza walorami edukacyjnymi eksperymenty miały spektakularny przebieg. Każda sesja badawcza, przeznaczona jest dla 16 osób i potrwa dwie godziny. W tym czasie zostanie zrealizowany zestaw doświadczeń, związanych z jednym z dwóch bloków tematycznych: elektrochemią i chemią nieorganiczną oraz chemią organiczną i kosmetyczną.

Zajęcia laboratoryjne w dni powszednie będą przeznaczone wyłącznie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W weekendy pracownia otworzy drzwi dla wszystkich chętnych. Według prognoz laboratorium odwiedzi rocznie ok. 10 tys. osób.

Czytaj więcej: Badania 135

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska