Lanxess inwestuje w produkcję tworzyw w Ameryce i Niemczech

Lanxess inwestuje w produkcję… Firma Lanxess rozszerza swoją globalną sieć produkcji w dziedzinie tworzyw sztucznych. Rozpoczyna budowę nowego zakładu produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych. Ponadto wraz z koncernem DuPont podwaja zdolności produkcyjne w fabryce w niemieckim Hamm-Uentrop.

Zwiększenie zdolności produkcyjnych odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane technologicznie tworzywa sztuczne, napędzane przede wszystkim wzrostem produkcji samochodów oraz dążeniem do coraz lżejszych pojazdów. Oczekuje się, że globalne zapotrzebowanie na te tworzywa sztuczne będzie rosnąć o ok. 7 proc. rocznie do 2020 r.

Nowy zakład produkcyjny w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych ma mieć początkową zdolność produkcyjna rzędu 20 tys. ton w ciągu roku. Będzie to pierwszy zakład Lanxessa produkujący tworzywa sztuczne w USA. Inwestycja w nowy zakład opiewa na kwotę 10 mln euro, a budowa rozpocznie się w drugim kwartale 2011 r. Produkcja ruszy natomiast w 2012 r.

Lanxess inwestuje w produkcję tworzyw w Ameryce i Niemczech


Stany Zjednoczone są największym rynkiem zbytu dla zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych, a najważniejszym ich nabywcą jest przemysł samochodowy. To właśnie tutaj podwyższone normy CAFE generują zapotrzebowanie na te właśnie materiały – mówi Werner Breuers, członek Zarządu spółki Lanxess.

Normy dotyczące średniego zużycia paliw (Corporate Average Fuel Economy – CAFE) mają na celu poprawę w zakresie średniego zużycia paliwa samochodów osobowych i lekkich samochodów ciężarowych sprzedawanych w Ameryce.

Przemysł motoryzacyjny jest największym klientem jednostki biznesowej Semi Crystalline Products, która produkuje tworzywa Lanxess o nazwie Durethan i Pocan. Produkty te pozwalają na projektowanie lekkich części z tworzyw sztucznych, które mogą zastąpić części metalowe, przyczyniając się do zwiększenia efektywności paliwowej i zmniejszenia emisji. Ponadto tworzywa Durethan i Pocan umożliwiają producentom samochodów i dostawcom części osiągnięcie oszczędności poprzez obniżenie kosztów produkcji i łatwiejszy montaż.

Jeśli chodzi natomiast o inwestycję w niemieckim Hamm-Uentrop, to Lanxess wraz z DuPont podwoją zdolności produkcyjne wspólnego obiektu produkcyjnego do produkcji politereftalanu butylenu. Firmy zainwestują w to przedsięwzięcie 10 mln euro. Zwiększona produkcja rozpocznie się w 2012 r. Zakład ten jest już w tej chwili jednym z największych tego typu na świecie i został otwarty w 2004 r.

- Ta inwestycja kapitałowa stanowi odpowiedź obu partnerów na rosnące zapotrzebowanie na politereftalan butylu na całym świecie. Wzrost ten jest napędzany przez światowy przemysł motoryzacyjny oraz przemysł elektryczny i elektroniczny, gdzie sprzedaż tych wysokiej jakości tworzyw termoplastycznych rośnie nie tylko organicznie, ale również w wyniku wielu nowych zastosowań i innowacji – powiedział Michael Zobel, szef jednostki biznesowej Semi-Crystalline Products w firmie Lanxess.

Lanxess inwestuje w produkcję tworzyw w Ameryce i Niemczech


Czytaj więcej:
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A