Lanxess po raz szósty umieszczony na liście „A” CDP w kategorii klimatu

Lanxess po raz szósty umieszczony…

Producent chemii specjalistycznej, koncern Lanxess, został po raz kolejny doceniony za swoje osiągnięcia w walce ze zmianami klimatu. W najnowszej ocenie renomowanej inicjatywy ochrony klimatu CDP koncern po raz kolejny znalazł się na klimatycznej liście „A” jako jedno z 283 przedsiębiorstw z całego świata. Oznacza to, że Lanxess znalazł się w grupie 2 procent najlepszych spośród prawie 15 000 firm ocenionych przez CDP.

Ocena "A" przyznawana jest przedsiębiorstwom, które szczególnie przejrzyście i kompleksowo raportują swoje działania w zakresie ochrony klimatu, a także realizują odpowiednie projekty. Lanxess na liście „A” znalazł się już po raz szósty. Koncern ujawnia CDP dane związane z ochroną klimatu od 2012 roku.

"Klienci, inwestorzy i wielu innych interesariuszy zwracają coraz większą uwagę na zrównoważony rozwój działalności firmy Lanxess. Ochrona klimatu jest jednym z najważniejszych punktów. Ponowne znalezienie się na liście „A” CDP pokazuje, że robimy wiele w tej dziedzinie i, co najważniejsze, wiele osiągamy" - powiedział Hubert Fink, członek zarządu Lanxess AG.

Nie tylko CDP

Ponowne włączenie do klimatycznej Listy „A” CDP następuje po kilku pozytywnych ocenach w rankingach zrównoważonego rozwoju w tym roku. Zaledwie kilka dni temu Lanxess został ponownie włączony do Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) World and Europe. Podobnie jak w ubiegłym roku firma z branży chemii specjalistycznej prowadzi w DJSI Europe w kategorii "Chemicals" i zajęła drugie miejsce w DJSI World. W listopadzie MSCI ESG potwierdził rating AA firmy Lanxess. Lanxess należy tym samym do światowej trójki najlepszych zdywersyfikowanych firm chemicznych. Ponadto EcoVadis potwierdził w lipcu poziom Platinum firmy Lanxess w swoim rankingu zrównoważonego rozwoju. Nagroda ta przyznawana jest 1 procentowi najwyżej ocenianych spośród 75 000 firm analizowanych przez EcoVadis.

CDP: Najwyższa przejrzystość danych środowiskowych

Niezależna organizacja non-profit CDP ma na celu stworzenie przejrzystości na całym świecie w zakresie emisji gazów cieplarnianych oraz wykorzystania zasobów wodnych i leśnych. W 2022 roku ponad 18 700 firm przekazało swoje dane. Dzięki temu platforma danych CDP jest jednym z najbardziej wszechstronnych na świecie źródeł informacji istotnych dla środowiska. Projekt jest obecnie wspierany przez ponad 680 inwestorów na całym świecie, którzy zarządzają łącznie około 130 bilionami dolarów amerykańskich w aktywach.
lanxess-headquarters-image
brak
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska