Lanxess pracuje nad nowymi klasami kauczuku

Lanxess pracuje nad nowymi klasami kauczuku
Koncern Lanxess podpisał z koreańską spółką Hankook Tire porozumienie o współpracy nad stworzeniem nowych klas kauczuku syntetycznego do produkcji opon wyczynowych. Umowa przewiduje wspólne prace nad stworzeniem nowych wysokogatunkowych kauczuków syntetycznych oraz rozwiązaniami umożliwiającymi poprawę właściwości opon od początkowych etapów prac nad produktem.

Obie firmy współpracują ściśle od 2008 roku, gdy Lanxess podpisał z koreańską spółką wieloletnią umowę na dostawę kauczuku butadienowo-styrenowego (S-SBR) i kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym (Nd-PBR). Obydwa surowce są przeznaczone do produkcji opon wyczynowych.

Zapotrzebowanie na opony wyczynowe rośnie w szybkim tempie. Wiąże się to m.in. ze wzrostem popytu na opony klasy premium i wprowadzeniem w Korei Południowej, Unii Europejskiej i Japonii obowiązku umieszczania etykiet na oponach. To właśnie Korea Południowa jest drugim rynkiem (po Unii Europejskiej), na którym wprowadzono obowiązek umieszczania etykiet na oponach. Od tego czasu wysokogatunkowe kauczuki syntetyczne do produkcji opon wyczynowych spotykają się z dużym zainteresowaniem branży oponiarskiej i motoryzacyjnej w tym państwie. Można przypuszczać, że taki rozwój nastąpi też w innych krajach - Japonia dobrowolnie wprowadziła etykiety na oponach w roku 2010, a Brazylia zrobi to w roku 2016. Nad wprowadzeniem etykiet pracują obecnie także Chiny i Stany Zjednoczone.

Lanxess zaopatruje w wysokogatunkowe kauczuki syntetyczne największych producentów opon na świecie. W październiku ubiegłego roku spółka wprowadziła do oferty dwa nowe rodzaje łatwego w obróbce kauczuku Nd-PBR, tj. Buna Nd 22 EZ i Buna Nd 24 EZ, przeznaczone na szybko rozwijający się rynek opon wyczynowych, szczególne w Azji. Obecnie Lanxess buduje w Singapurze największy na świecie zakład produkcji kauczuku Nd-PBR, który zostanie oddany do użytku w 2015 roku.

Hankook Tire to jedna z najszybciej rozwijających się spółek w branży oponiarskiej na świecie. Firma zatrudnia obecnie ok. 20 tys. osób na całym świecie, a produkty przez nią wytwarzane dostępne są w ponad 180 krajach.

Jednostka firmy Lanxess produkująca wysokogatunkowe kauczuki butadienowe (PBR) specjalizuje się w produkcji wszechstronnych, wysokogatunkowych kauczuków: butadienowo-styrenowego (S-SBR) i kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym (Nd-PBR). Wśród produktów tego działu znajduje się także kauczuk ogólnego zastosowania E-SBR, klasyczny kauczuk do produkcji opon.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A


Forum

Marwie

Chcialbym zacząć biznes 2018-04-26

Mzar80

Własna firma produkcyjna 2018-04-25

Lynard

TWORZYWO - POLIKETON 2018-04-24

Plaseco69

PC ABS i HIPS 2018-04-24

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Reportaże