Laurent Hautier nowym prezesem Basell Orlen Polyolefins

Laurent Hautier nowym prezesem…

Laurent Hautier z LyondellBasell został powołany przez Basell Europe Holdings B.V. na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.. Hautier, z dniem 26 lutego 2019 roku, zastąpi Josepha Tannera, który zarządzał BOP od 15 czerwca 2015 roku.

- BOP jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych zakładów wytwarzających poliolefiny w Europe. Cieszę się na współpracę z zarządem i pracownikami BOP. Będziemy wzmacniać pozycję spółki, której celem jest przynoszenie korzyści udziałowcom, społeczeństwu i klientom - powiedział Laurent Hautier.

Laurent Hautier od 30 lat jest związany z LyondellBasell. Zanim dołączył do BOP, był Dyrektorem Zarządzającym w Lyondell Chimie SAS i kierował zakładem w Fos Sur Mer we Francji. Laurent Hautier ma szerokie międzynarodowe doświadczenie w obszarze zarzadzania i produkcji, które zdobył pełniąc kierownicze funkcje w zakładach w Wielkiej Brytanii, we Francji, a także we Włoszech. Ma tytuł inżyniera chemii, który uzyskał w Ecole Nationale Supérieure des Industries Chimiques (ENSIC) w Nancy we Francji. Laurent Hautier pochodzi z Francji.

Pozostali Członkowie Zarządu BOP to: Radosław Majczak - Dyrektor ds. Produkcji, Jaap Rabou - Dyrektor Marketingu, Sprzedaży i Łańcucha Dostaw oraz Tomasz Szymański - Dyrektor Finansowy.

Basell Orlen Polyolefins jest jedynym producentem poliolefin w Polsce i największym krajowym wytwórcą tworzyw sztucznych. Spółka została utworzona w 2003 roku przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN Orlen. BOP należy do Grupy LyondellBasell i Grupy Orlen. Każdy z partnerów posiada 50 procent udziałów.

BOP posiada spółkę handlową - Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), która oferuje polskim przetwórcom poliolefin produkty z portfolio LyondellBasell wytworzone w trzech płockich fabrykach oraz poliolefiny wyprodukowane poza Polską. Produkty oferowane przez BOPS mają szerokie zastosowanie zarówno na rynku konsumenckim, jak i przemysłowym, m.in. w produkcji opakowań, folii, wyrobów włókienniczych i tekstylnych, a także części samochodowych i rur.

Źródło: BOP