Lentex może nie kupić Graboplastu

Lentex może nie kupić Graboplastu
Okazuje się, że Lentex wcale nie musi kupić Graboplastu.

Zarząd węgierskiej spółki Graboplast rozważa rekomendowanie swoim akcjonariuszom brak finalizacji odnośnie sprzedaży udziałów tej spółki Lenteksowi.

Jako przyczynę swojej ewentualnej rekomendacji Graboplast podaje fakt, że Lentex nabył od Skarbu Państwa 85 proc. udziałów w spółce Gramat i planuje tam znaczne inwestycje co, w opinii Graboplastu, nie jest zgodne z jego interesem. Sam Graboplast jest dostawcą pokryć podłogowych z tworzyw sztucznych. Lentex natomiast specjalizuje się m.in. w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wykładzin podłogowych i innych wyrobów powlekanych polichlorkiem winylu.

Pod koniec listopada 2010 roku Lentex zawarł przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w węgierskiej spółce Graboplast. Lentex ma otrzymać 80 proc. udziałów w zamian za 6,4 mln akcji nowej emisji, które mają zostać objęte przez sprzedających za cenę emisyjną w wysokości 25 zł za papier, a za pozostałe 20 proc. udziałów spółka ma zapłacić 40 mln zł. Gotówkę planuje pozyskać z oferty 1,6 mln akcji nowej emisji skierowanej do wybranych inwestorów kwalifikowanych z Polski.


Czytaj więcej: Rynek 831