Lionel Messi w nowych butach z tworzyw sztucznych

Lionel Messi w nowych butach z tworzyw sztucznych
Adidas wprowadza rewolucyjne piłkarskie buty. Koncern z okazji mundialu w RPA opracował najlżejsze w historii futbolowe obuwie. Użyto przy nich rozwiązań ze świata tworzyw sztucznych.

Pierwszy typ Innowacyjnych butów Adidasa - model adiZero – wykonano dla Argentyńczyka Lionela Messiego, w tej chwili najlepszego piłkarza na świecie. Przy numerze osiem buty ważą zaledwie 165 gramów. Dotychczasowe egzemplarze były o 15 – 20 proc. cięższe. Oprócz Messiego adiZero założy wielu innych sportowców.

Do uzyskania przełomowej wagi konieczne było zastosowanie rozwiązań, za sprawą których w bucie znajduje się specjalna szersza wkładka i pięta. Zapewniają one optymalne rozłożenie siły, co jest niezbędne w produktach o niskiej wadze. Nowe pokrycie o nazwie SprintSkin zostało stworzone przy użyciu pojedynczej syntetycznej warstwy mikrofibry poliuretanu. Zmniejsza to całkowitą wagę i zapewnia idealne dopasowanie buta, który staje się drugą skórą, zwiększając poczucie komfortu.

Adidas adiZero


W adiZero zastosowano też asymetryczne sznurowania, dzięki którym kontakt z piłką jest precyzyjny. Perforowana wkładka Ultra Ligot służy zmniejszeniu wagi i zwiększeniu szybkości. Nowości innowacyjne uzupełnia wyjątkowa podeszwa Sprint Frame, która dzięki trójwymiarowym połączeniom zapewnia stabilność i wzmocnienie śródstopia. Czerpiąc inspirację z butów sprinterów, podeszwa posiada rewolucyjne korki, które zapewniają maksymalne przyspieszenie i optymalną podporę podczas ruchów bocznych i środkowych. Aby zwiększyć stabilność gracza, warstwa zewnętrzna posiada wewnętrzną sieć termopoliuretanowych (TPU) zespołów oraz pojedyncze wsparcia TPU z tyłu. Pomaga to w osiągnięciu stabilnej pozycji i wspiera gracza podczas ruchów bocznych.

Warto zaznaczyć, że nowe buty będą do kupienia w sklepach. W Polsce ich cena ma wynosić 849 zł.

Lionel Messi