MSV 2019 - targi technologii i innowacji dla branży przyszłości

MSV 2019 - targi technologii…

Targi MSV, które odbywają się corocznie w czeskim Brnie są najważniejszymi targami przemysłowymi w Europie Środkowej. Każdego roku uczestniczy w nich ponad 1600 wystawców i 80 000 odwiedzających. Ponad połowa wystawców i co dziesiąty odwiedzający pochodzą z zagranicy.

W tym roku 61 Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV ponownie pokażą odwiedzającym najnowsze innowacje i trendy w dziedzinie technologii przemysłowych. Od 7 do 11 października 2019 r. w Brnie wystawi się ponad 1600 wystawców z kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Ponadto przygotowywana jest interaktywna wystawa poświęcona cyfryzacji przemysłu oraz szereg wydarzeń konferencyjnych i sieciowych. 

Głównym tematem MSV 2019 jest Przemysł 4.0 oraz fabryka cyfrowa, a więc digitalizacja produkcji - jeden z głównych kierunków procesu innowacji. W 2019 roku wraz z MSV odbywają się Targi Transportu i Logistyki oraz targi Envitech. Najważniejszym tematem targów Envitech jest gospodarka o obiegu zamkniętym - racjonalne gospodarowanie zasobami. To trend, który jest jednym z priorytetowych obszarów zrównoważonego rozwoju, a adaptacja przemysłu i handlu będzie postępować w tym kierunku.

Cyfrowa fabryka - główny temat MSV 2019

Postępująca digitalizacja, obecna praktycznie już we wszystkich obszarach działalności człowieka przynosi stale nowe, coraz bardziej zaawansowane a jednocześnie realistyczne modele produkcji. Tegoroczna wystawa specjalna w hali A1 zatytułowana Digital Factory 2.0 będzie zaawansowanym przykładem cyfrowej transformacji. Dzięki prezentacjom wystawców, zainteresowani poznają zasady digitalizacji produkcji oraz poszczególnych wyrobów, narzędzi i rozwiązań. Szereg innych rozwiązań dotyczących cyfrowej przyszłości zostanie zaprezentowanych na stoiskach firmowych w poszczególnych halach branżowych. Elementem wspierającym wystawę Digital Factory 2.0 będzie konferencja, na której omówiona zostanie przyszłość czeskiego przemysłu w erze cyfrowej oraz Przemysł 4.0 jako szansa dla czeskiej gospodarki. Konferencja odbędzie się 9 października o godz. 9.00 w hali E. 

Od Kraju Basków po Chiny

Firmy z co najmniej trzydziestu krajów wystawiają się corocznie na targach MSV. I w tym roku nie będzie inaczej. - Zainteresowanie udziałem jest tradycyjnie duże i, podobnie jak w poprzednich latach, całe powierzchnia wystawowa została już zajęta. W tym roku najliczniej odwiedzą nas przedstawiciele sektora obróbki skrawaniem. Znaczący wzrost liczby nowych firm z Czech i zagranicy odnotowano też na targach Transport i Logistyka - mówi dyrektor MSV Michalis Busios.

Spośród ponad 1600 wystawców połowa to światowi liderzy w swoich branżach, którzy w Brnie zaprezentują swoje najlepsze oferty - od wysokowydajnych obrabiarek po najnowszą generację robotów przemysłowych. Większość zagranicznych wystawców jak zwykle pochodzi z Niemiec. Kraj ten zaprezentuje dwie oficjalne wystawy wspierane przez kraje związkowe (Bundesländer). Większy salon, z udziałem 15 firm, jest przygotowywany przez Bawarię, mniejszy o nazwie „ Mitteldeutschland ” z pięcioma firmami, reprezentuje kraje związkowe Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii . 

Słowacja zaprezentuje się pod patronatem Słowackiej Agencji Rozwoju Inwestycji i Handlu SARIO w hali V. Odwiedzający zobaczą także oficjalne wystawy Kraju Basków, Białorusi, Chin, Francji, Indii, Włoch, Austrii, Rosji i Tajwanu. Po raz pierwszy zorganizowano także oficjalne stoisko Węgier. We współczesnej historii MSV będzie to premierowy udział Węgier na tym poziomie.

Wystawa narodowa "Republika Czeska: Kraj dla przyszłości"

Republika Czeska od niedawna prezentuje swój potencjał gospodarczy pod marką "Republika Czeska: Kraj dla przyszłości". Po raz pierwszy trzynaście instytucji państwowych zaprezentuje się pod wspólnym szyldem: Ministerstwo Przemysłu i Handlu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Obrony, CzechInvest, CzechTrade, Czeski Bank Eksportowy, Czeska Agencja Rozwoju, Czesko-Morawska Agencja Rozwoju, Czesko-Morawski Bank Gwarancji i Rozwoju, Przedsiębiorstwo Gwarancji Eksportu i Ubezpieczeń, Agencja Technologii Republiki Czeskiej, Urząd Własności Przemysłowej i Instytut Testów Mechaniki. Mogą oni pomóc zainteresowanym firmom na każdym etapie ich działalności - od innowacyjnego pomysłu, poprzez jego wdrożenie, aż po eksport technologii za granicę. Konsultacje profesjonalistów z poszczególnych agencji będą uzupełnione programem wspierającym wystawę, na którą składa się szereg specjalistycznych seminariów. Ekspozycja znajdować będzie się w hali Z.