Masterpress przyjazną firmą

Spółka Masterpress została wyróżniona certyfikatem „Solidna Firma 2008” za „terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań oraz poszanowanie ekologii i praw konsumenckich”. Laur ten został firmie przyznany po przejściu przez nią trzyetapowej procedury weryfikacyjnej przeprowadzanej przez ekspertów, konsumentów oraz partnerów biznesowych.

- Certyfikat „Solidna Firma” to dla nas szczególnie cenne wyróżnienie, gdyż potwierdza słuszność założeń strategicznych przyjętych już na etapie tworzenia spółki – mówi Mirosław Żywicki, prezes Masterpress. – Chcieliśmy, aby Masterpress był firmą przyjazną dla wszystkich: pracowników, kontrahentów, środowiska naturalnego. I rzeczywiście tak jest, czego najlepszym przykładem może być właśnie ta nagroda.

Program Gospodarczo - Konsumencki „Solidna Firma” to system oceny i weryfikacji przedsiębiorstw przez ekspertów, konsumentów i partnerów biznesowych. Jego celami są m.in. propagowanie zasad etyki w biznesie, tworzenie świadomości współodpowiedzialności za środowisko naturalne i promowanie działań proekologicznych i prospołecznych, a także promowanie firm jako solidnych partnerów biznesowych dla innych podmiotów gospodarczych, instytucji państwowych oraz konsumentów. Program „Solidna Firma” realizowany jest od 2002 r. Laureatami zostają firmy zarówno małe, jak i duże, działające globalnie oraz funkcjonujące wyłącznie w jednym regionie – „solidność bowiem nie zależy od wielkości firmy ani od rodzaju prowadzonej działalności” – jak podsumowują organizatorzy programu.

Masterpress posiada zakłady produkcyjne w Olsztynie i Białymstoku i od ponad 10 lat działa w branży opakowaniowej. Jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji etykiet i opakowań z materiałów samoprzylepnych, folii, laminatów i tektury litej z wykorzystaniem technologii druku flexograficznego oraz offsetowego. Masterpress to również absolutny pionier w naszym kraju, a zarazem jeden z najbardziej liczących się polskich producentów opakowań w technologii shrink-sleeve czyli rękawów z folii termokurczliwych.

Czytaj więcej: Nagrody 207