Materiały, procesy, energia: targi Fakuma 2024 skoncentrowane na wydajności

Materiały, procesy, energia:…

Od 15 do 19 października 2024 r. branża spotka się we Friedrichshafen na 29. międzynarodowych targach przetwórstwa tworzyw sztucznych Fakuma.

Dla wielu firm jesienne wydarzenie jest jedną z najważniejszych imprez targowych i po raz kolejny będzie świętem tworzyw sztucznych. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Career Friday, którego celem jest zainspirowanie młodych ludzi do kariery w branży tworzyw sztucznych. Po raz drugi odbędzie się "Fakuma Roundtable", podczas którego poruszony zostanie tegoroczny temat "Cyfryzacja - sukces czy porażka?".

Wydajność

Na targach Fakuma 2024 kluczowym tematem będzie wydajność - na kilku poziomach i z różnych perspektyw. Zwiększona wydajność w zakresie zużycia materiałów i energii ma kluczowe znaczenie, podobnie jak wydajność procesu i efektywne działanie systemów produkcyjnych, ponieważ w świetle obecnych niedoborów wykwalifikowanego personelu, niezmiennie wysoki poziom jakości można osiągnąć niezawodnie i skutecznie, tylko dzięki łatwym w użyciu systemom sterowania i cyfrowemu wsparciu. W wyniku nowej ustawy o efektywności energetycznej, niemieccy przetwórcy tworzyw sztucznych staną przed znacznie większym wyzwaniem, aby w pełni wykorzystać swój potencjał. Wystawcy targów Fakuma zapewnią narzędzia i rozwiązania dla wyzwań związanych z wydajnością, ochroną zasobów i zrównoważonym rozwojem.

Career Friday dla uczniów, studentów i początkujących pracowników

Career Friday dla uczniów, studentów i początkujących pracowników będzie w tym roku nowością zgodnie z mottem "Kształtuj swoje marzenia, kształtuj swoją przyszłość". Wraz z radą doradczą targów, promotorzy targów P. E. Schall rozpoczynają kampanię mającą na celu informowanie młodych ludzi o szerokim zakresie możliwości kariery w branży tworzyw sztucznych. Wydarzenie odbędzie się jako integralna część targów 18 października 2024 roku. Career Friday zapewni grupie docelowej wyjątkową okazję do osobistego spotkania z międzynarodowymi wystawcami Fakumy na ich stoiskach i poznania z pierwszej ręki ekscytujących perspektyw zawodowych. Wystawcy zaoferują młodym odwiedzającym wgląd w świat przetwórstwa tworzyw sztucznych, rozwoju produktów i nowych technologii. W dialogu z ekspertami branżowymi, zainteresowane strony otrzymają ekscytujące informacje na temat przetwórstwa tworzyw sztucznych i wglądu w procesy pracy. Career Friday ujawni praktyczne możliwości szkolenia zawodowego i opcje kariery. Co więcej, kampania "Mould Your Dreams, Mould Your Future" jest wspaniałą inicjatywą, ponieważ nigdzie indziej młodzi ludzie i potencjalni pracodawcy nie zbliżają się do siebie bardziej niż bezpośrednio na targach. Współpraca prowadzona przez wystawców z partnerami z całego świata daje utalentowanym młodym ludziom szansę na zdobycie międzykulturowego doświadczenia na ścieżce kariery i stawienie czoła globalnym wyzwaniom jako część zespołu. W związku z tym 29. targi Fakuma zapraszają wszystkich uczniów, studentów, nauczycieli, przedstawicieli uczelni wyższych i młodych profesjonalistów do bezpłatnego odwiedzenia atrakcji targowych Career Friday i odkrycia świata przetwórstwa tworzyw sztucznych.

52a7509

Światowej klasy panel dyskusyjny na temat cyfryzacji przy okrągłym stole

Tegoroczny Fakuma Roundtable będzie kolejnym wydarzeniem, które skupi się na cyfryzacji w przetwórstwie tworzyw sztucznych we wtorek 15 października o godz. 16:00. Dyskusja zatytułowana jest "Cyfryzacja - sukces czy porażka?" i przeanalizuje kwestię, które narzędzia cyfrowe naprawdę pomagają branży tworzyw sztucznych. Paneliści, w tym profesor dr Braungart, założyciel i dyrektor naukowy Braungart EPEA, Philipp Lehner, dyrektor generalny Alpla Group, Guido Frohnhaus, dyrektor ds. technologii w Arburg, profesor dr inż. Hans-Josef Endres z Instytutu Technologii Tworzyw Sztucznych i Recyklingu na Uniwersytecie Leibniza w Hanowerze oraz profesor Thomas Seul z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Schmalkalden, omówią obecny poziom cyfryzacji w branży, a także to, co jeszcze należy zrobić. Dyskusje mają również na celu ujawnienie, w jakim stopniu cyfryzacja może rozwiązać wyzwania stojące przed branżą, tj. zrównoważony rozwój i niedobór wykwalifikowanego personelu. Okrągły stół Fakuma będzie moderowany przez Dipl.-Ing. Markusa Lülinga, redaktora naczelnego K-Profi. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji - udział jest bezpłatny.

Oczekiwane ekscytujące innowacje w dziedzinie technologii formowania wtryskowego

Fakuma koncentruje się zatem na cyfryzacji, automatyzacji, elastyczności, efektywności energetycznej i zrównoważonym rozwoju. Ustanowienie zamkniętego obiegu materiałów, optymalizacja produktów ukierunkowana na recykling i przetwarzanie recyklatów do zastosowań wysokiej klasy będą również najważniejszymi punktami programu w tym roku. Z niecierpliwością oczekiwane są innowacje w dziedzinie technologii formowania wtryskowego - systemy z całkowicie elektrycznymi napędami, które sprawiają, że maszyny są wydajne.

Fakuma dostarczy również nowych bodźców dla aspektów holistycznego projektowania produktów oraz dalszego rozwoju recyklingu i biodegradowalności. Projektowanie z myślą o recyklingu - ten cel nabiera coraz większego znaczenia w produkcji wyrobów. Przyszłościowe rozwiązania w zakresie opakowań, mieszanek recyklingowych i alternatyw dla metalu są zatem równie ważne na targach, jak maszyny do szlifowania i kruszenia, systemy chłodzenia i energooszczędna technologia kontroli temperatury form, systemy monitorowania procesów i gromadzenia danych, a także innowacje w dziedzinie przemysłowego druku 3D. Kluczowym tematem będzie również rosnące wykorzystanie surowców odnawialnych zamiast kopalnych.

52a7932

Fakuma: jedne z najważniejszych targów pracy

Dla wielu firm targi Fakuma są jednymi z najważniejszych na świecie. Najważniejsze wydarzenie branżowe zachowuje swoją swobodną atmosferę, nawet przy wysokim poziomie międzynarodowości. Typowi eksperci odwiedzający targi Fakuma są wysoce profesjonalni, co umożliwia prowadzenie intensywnych dyskusji na najwyższym poziomie. Cenią sobie tematyczne ukierunkowanie targów na ich własne potrzeby i wymagania. Przetwórcy tworzyw sztucznych uzyskują konkretne odpowiedzi na swoje pytania i dowiadują się, w jaki sposób mogą usprawnić swoją działalność, zwiększyć wydajność i wzmocnić odporność biznesową. Fakuma to prawdziwe targi robocze - pragmatyczne i bardzo praktyczne. Wypróbowany i przetestowany format jest wysoko ceniony przez wszystkie zaangażowane strony.