Membrany Lanxess do wód o wysokim potencjale blokowania

Wykorzystując aplikację LewaPlus, można teraz projektować kompleksowe systemy obejmujące różne procesy separacji. Dr Jens Lipnizki wyjaśnia: - Do chwili obecnej w aplikacji LewaPlus można było projektować systemy do odwróconej osmozy i wymiany jonów tylko oddzielnie. Dzięki rozszerzonej wersji procesy odwróconej osmozy można teraz projektować w razie potrzeby z uwzględnieniem następującego procesu wymiany jonowej.

Jest to typowy układ stosowany do oczyszczania wody w elektrowniach. LewaPlus jest aplikacją umożliwiającą zaprojektowanie całego procesu odwróconej osmozy wraz z następującym procesem wymiany jonów oraz pozwala uwzględnić w obliczeniach obróbkę wtórną, obejmującą system odgazowania lub chemicznego uzdatniania. Niektóre zastosowania przemysłowe wymagają dodania soli w celu zmniejszenia właściwości korozyjnych wody lub dostosowania pH. - Jednym z powodów jest fakt, że skrajnie czysta woda dosłownie wyciąga jony z powierzchni metali w rurociągach, co prowadzi do utleniania i widocznych uszkodzeń w formie korozji - dodaje dr Lipnizki.

Aplikacja projektowa LewaPlus jest kompleksowym narzędziem do projektowania systemów, które wykorzystują żywice jonowymienne Lewatit i elementy membranowe Lewabrane do odwróconej osmozy. Aplikacja oblicza parametry systemów do odwróconej osmozy i ich pojemność wyjściową, w tym ciśnienie dopływu i jakość permeatu. - Połączenie separacji membranowej i wymiany jonowej zapewnia wydajność i opłacalność za jednym zamachem - mówi Alan Sharpe. - Elementy membranowe zapewniają stabilny permeat o niskim zasoleniu, co przyczynia się do zminimalizowania obciążenia solnego na późniejszych etapach procesów i pomaga osiągnąć odpowiedni stosunek ceny do jakości.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A